Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je všestranná molekula cukru, které jsou připisovány zázračné vlastnosti. Jedná se o hydratační látku, která se ve vysoké koncentraci vyskytuje přirozeně v lidském těle. Kyselina hyaluronová na sebe dokáže vázat velké množství vody – až 6 litrů na 1 gram. Tím je v našem těle zajištěna rychlá migrace buněk, která má za následek lepší tkáňovou obnovu a přísun živin a kyslíku. Je tak nápomocná nejen při rychlé regeneraci jizev, ale udržuje naši pleť krásně pevnou i pružnou a zajišťuje tvorbu nových kolagenových a elastinových vláken.

 

Dříve se kyselina hyaluronová získávala z kohoutích hřebínků, dnes už je v laboratořích získávána z geneticky modifikovaných bakterií a výsledná látka je totožná s látkou nacházející se v lidském těle.

Vlastnosti kyseliny hyaluronové

Díky svým zázračným schopnostem napomáhá pokožce zadržet velké množství vody, která je uvolňována postupně. Pleť je tak déle hydratovaná, pružná a pravidelnou péčí dochází k její postupné regeneraci a k redukci vrásek. S věkem však její obsah v pokožce klesá, proto je potřeba ji postupně dodávat v podobě hyaluronových sér nebo krémů.

Účinky kyseliny hyaluronové na pleť

 • Intenzivně hydratuje pleť. Pomalým uvolňováním molekul vody dochází k průběžné hydrataci a výživě pokožky zevnitř.
 • Stimuluje růst kožních buněk a podporuje tvorbu kolagenových a elastinových vláken, které zajišťují pleti pevnost, pružnost a jemnost.
 • Pronikáním do hlubších vrstev pleti bojuje proti předčasnému stárnutí pokožky a napomáhá k rychlé redukci vrásek a vyhlazení pleti.
 • Pomáhá při potížích s akné i dermatitidou a pečuje o mastnou pleť.

Účinky kyseliny hyaluronové na vlasy

 • Hydratuje suché a poškozené vlasy, chrání je před další ztrátou vlhkosti a zabraňuje jejich lámání a třepení.
 • Uhlazuje vlasové vlákno a navracím mdlým a vysušeným vlasům lesk.

Kosmetika s kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je díky svým neobvyklým vlastnostem a rychlým výsledkům v kosmetickém průmyslu jednou z nejvyhledávanějších ingrediencí. Kosmetika s kyselinou hyaluronovou vhodná pro všechny typy pleti a nejlépe se hodí pro pleť dehydrovanou, suchou a pleť trpící známkami stárnutí.

Čistá kyselina hyaluronová se přidává do kosmetických přípravků pečujících o pleť, nehty i vlasy, ale je součástí také fillerů neboli injekčních výplní používaných k redukci vrásek a zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou.

K pravidelné péči o ochablou a zralou pleť používejte denní i noční krém s kyselinou hyaluronovou a na vrásky kolem očí použijte hyaluronový oční krém. Pro zintenzivnění péče je doplňte pleťovou maskou a sérem s kyselinou hyaluronovou pro rychlejší vyplnění vrásek a vyhlazení pleti.

Na notino.cz najdete také velké množství vlasových produktů s kyselinou hyaluronovou – od šamponů až po intenzivní masky a séra na vlasy, které napomáhají hydrataci suchých a poškozených vlasů a postupným uvolňováním vody předchází lámání vlasů a třepení konečků.

Najděte ten nejlepší krém s kyselinou hyaluronovou, hyaluronové sérum nebo masku, navraťte pleti pružnost a dopřejte jí kvalitní péči, kterou si opravdu zaslouží.

Zájimají vás další podrobnosti o této skvělé složce kosmetiky? Přeštěte si náš článek Kyselina hyaluronová: unikátní ingredience krásy.

celý text skrýt text

Máte vybráno
 • Kyselina hyaluronová
Filtr
Cenové rozpětí

Značka
Zobrazit další
Pro koho?
Dárky a akce
Hodnocení
 •   517
 •   140
 •   33
 •   10
 •   7
Nejprodávanější