Přejít na hlavní obsah

Kyselina hyaluronová v kosmetice

Kyselina hyaluronová je všestranná molekula cukru, které jsou připisovány zázračné vlastnosti. Jedná se o hydratační látku, která se ve vysoké koncentraci vyskytuje přirozeně v lidském těle. Kyselina hyaluronová na sebe dokáže vázat velké množství vody – až 6 litrů na 1 gram. Tím je v našem těle zajištěna rychlá migrace buněk, která má za následek lepší tkáňovou obnovu a přísun živin a kyslíku. Je tak nápomocná nejen při rychlé regeneraci jizev, ale udržuje naši pleť krásně pevnou i pružnou a zajišťuje tvorbu nových kolagenových a elastinových vláken.

 

Dříve se kyselina hyaluronová získávala z kohoutích hřebínků, dnes už je v laboratořích získávána z geneticky modifikovaných bakterií a výsledná látka je totožná s látkou nacházející se v lidském těle.

Výrobabiotechnologická (veganský produkt)
Druhyvysoce molekulární kyselina, hyaluronová nízkomolekulární kyselina hyaluronová, oligo kyselina hyaluronová
Doporučené použitíráno ve formě séra nebo krému
Typy pletivhodná pro všechny typy pleti

Vlastnosti kyseliny hyaluronové

Díky svým zázračným schopnostem napomáhá pokožce zadržet velké množství vody, která je uvolňována postupně. Pleť je tak déle hydratovaná, pružná a pravidelnou péčí dochází k její postupné regeneraci a k redukci vrásek. S věkem však její obsah v pokožce klesá, proto je potřeba ji postupně dodávat v podobě hyaluronových sér nebo krémů.

Účinky kyseliny hyaluronové na pleť

  • Intenzivně hydratuje pleť. Pomalým uvolňováním molekul vody dochází k průběžné hydrataci a výživě pokožky zevnitř.
  • Stimuluje růst kožních buněk a podporuje tvorbu kolagenových a elastinových vláken, které zajišťují pleti pevnost, pružnost a jemnost.
  • Pronikáním do hlubších vrstev pleti bojuje proti předčasnému stárnutí pokožky a napomáhá k rychlé redukci vrásek a vyhlazení pleti.
  • Pomáhá při potížích s akné i dermatitidou a pečuje o mastnou pleť.

Účinky kyseliny hyaluronové na vlasy

  • Hydratuje suché a poškozené vlasy, chrání je před další ztrátou vlhkosti a zabraňuje jejich lámání a třepení.
  • Uhlazuje vlasové vlákno a navracím mdlým a vysušeným vlasům lesk.

Kosmetika s kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je díky svým neobvyklým vlastnostem a rychlým výsledkům v kosmetickém průmyslu jednou z nejvyhledávanějších ingrediencí. Kosmetika s kyselinou hyaluronovou vhodná pro všechny typy pleti a nejlépe se hodí pro pleť dehydrovanou, suchou a pleť trpící známkami stárnutí.

Čistá kyselina hyaluronová se přidává do kosmetických přípravků pečujících o pleť, nehty i vlasy, ale je součástí také fillerů neboli injekčních výplní používaných k redukci vrásek a zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou.

K pravidelné péči o ochablou a zralou pleť používejte denní i noční krém s kyselinou hyaluronovou a na vrásky kolem očí použijte hyaluronový oční krém. Pro zintenzivnění péče je doplňte pleťovou maskou a sérem s kyselinou hyaluronovou pro rychlejší vyplnění vrásek a vyhlazení pleti.

Na notino.cz najdete také velké množství vlasových produktů s kyselinou hyaluronovou – od šamponů až po intenzivní masky a séra na vlasy, které napomáhají hydrataci suchých a poškozených vlasů a postupným uvolňováním vody předchází lámání vlasů a třepení konečků.

Najděte ten nejlepší krém s kyselinou hyaluronovou, hyaluronové sérum nebo masku, navraťte pleti pružnost a dopřejte jí kvalitní péči, kterou si opravdu zaslouží.

Zájimají vás další podrobnosti o této skvělé složce kosmetiky? Přeštěte si náš článek Kyselina hyaluronová: unikátní ingredience krásy.

celý text skrýt text