Oční stíny

Oční stíny krásně zdůrazní barvu vašich očí. Teď vašemu pohledu už skutečně nikdo neunikne! S paletkou očních stínů se snadno stanete mistryní ve stínování očí. Hledáte-li praktický make-up na cesty či do kabelky, vsaďte na oční stíny v tužce nebo skladné mono stíny. Nositelky kontaktních čoček naopak ocení krémové a tekuté oční stíny. A jestli předpověď počasí na zítřejší rande či pohovor hlásí déšť, zachrání vás voděodolné oční stíny.

 

Správně zvolený typ stínů na oči je jen polovina úspěchu. Velkou roli hraje také odstín, který vybírejte podle svého barevného typu a barvy očí. Klíčem k úspěchu je, aby barva očních stínů byla protikladem barvy očí a tzv. kontrastovala.

Toužíte-li po upraveném, přirozeném vzhledu, zkuste nude paletky očních stínů. Ty sluší všem očím bez výjimky! Na večírek, kde chcete být středem pozornosti, vsaďte na barevné či třpytivé oční stíny.

Jaké oční stíny se hodí k vašim očím?

Oční stíny pro modré oči

Modroočka mají z čeho vybírat! Světle modré oči jsou jako stvořené pro tmavě hnědé, světle růžové a fialové oční stíny. Nebesky modrým kukadlům naopak sednou barvy kovu. K modrozeleným očím se nejvíce hodí meruňkové oční stíny.

Stíny pro zelené oči

Zeleným očím nejvíce sluší fialové oční stíny. Pokud fialová není vaše barva, zkuste jasnější barvy jako je krémová, růžová či stříbrná. Oči rozjasní také sytě modré oční stíny. Na večírek je top volbou metalicky zlatá.

Oční stíny pro hnědé oči

Pro hnědé oči jsou nejlepší volbou béžové, meruňkové a zelené oční stíny. Vždy dejte přednost spíše sytým, nebo naopak světlým odstínům, aby vaše oči nezapadly. Večer vsaďte na kouřové oční stíny.

Stíny pro šedé oči

Šedé oči jsou vzácnost, a proto si zaslouží být vidět! Jejich nositelkám budou slušet jakékoliv stíny na oči, které jsou výrazné nebo třpytivé. Zkuste třeba zlaté oční stíny na večer a přes den odstíny fialové nebo oranžové.

Jak na oční stíny aneb 3 pravidla pro skvělý výsledek

  1. Pracujte maximálně se 3 odstíny očních stínů.
  2. Na vnější koutek oka patří tmavší barvy, směrem dovnitř zesvětlujte.
  3. Před líčením očí naneste bázi pod oční stíny, aby oční stíny déle vydržely.

Vybírejte z pestré škály barev na notino.cz, kde najdete kvalitní oční stíny a paletky očních stínů světoznámých značek NYX Professional Makeup, MAC Cosmetics, Makeup Revolution a dalších!

celý text skrýt text

Filtr
Nejprodávanější