Tvářenky

Tvářenka neboli růž na tvář je úžasným pomocníkem, který s vaší tváří udělá doslova divy. Pomocí tvářenky nejenže dodáte obličeji zdravý nádech (odtud také lidové pojmenování zdravíčko), ale můžete s ní i korigovat tvar obličeje nebo si ubrat pár let. Stačí jen vybrat tu pravou a vědět, jak ji používat.

 

Jak vybrat odstín tvářenky

Odstín tvářenky můžete vybírat dvěma způsoby: buď podle barvy rtů nebo podle barvy pleti a vlasů. V prvním případě je to jednoduché. Hledejte takový odstín tvářenky, který se co nejvíce přibližuje přirozenému odstínu vašich rtů.

Ve druhém případě platí jednoduché pravidlo: světlejší typy = světlejší odstíny tvářenky, tmavší typy = tmavší odstíny tvářenky:

  • Blondýnky: světle růžová nebo broskvová tvářenka
  • Tmavovlásky: zlatohnědá tvářenka nebo odstíny vínové, tmavě červené a lososové
  • Zrzky: meruňková tvářenka nebo pískový odstín

Pudrová vs tekutá tvářenka: Která je nejlepší?

Vždy záleží na vašem typu pleti. Pudrová tvářenka je vhodnější pro smíšenou až mastnou pleť, kterým trocha matu prospěje. Pokud vás trápí suchá pleť, v zimě nebo celoročně, bude pro vás vhodnější tekutá si krémová tvářenka. Pleť rozjasní, aniž by zvýraznila nedokonalosti, a navíc poslouží klidně i jako rtěnka.

Čím nanést tvářenku

Základem je správně zvolený kosmetický štětec. Pudrovou tvářenku nanášejte větším zkoseným štětcem. Cílem je pleť tvářenkou lehce poprášit, aby byl tón barvy lehký a vzdušný. Silný nános vytvoří nepřirozený až umělý výsledek. Krémovou tvářenku nanášejte nejlépe houbičkou na make-up.

Jak nanášet tvářenku

  1. Vtáhněte ústa dovnitř, aby vám vynikly lícní kosti, na které tvářenku nanesete.
  2. Máte-li širší tvář, tvářenku naneste směrem od ucha k nosu svisle a šikmo.
  3. Pokud máte užší tvář, tvářenku naneste vodorovně.
  4. Kdyby se vám podařilo nanést tvářenky moc, přetřete tvář čistým štětcem a pak ji zjemněte ještě trochou pudru.

Vyberte si naší nabídky praktickou tvářenku v tyčince, paletku tvářenek pro různé příležitosti či krémovou tvářenku se šťavnatým efektem. K tvářence si můžete pořídit i rozjasňovač nebo bronzer.

celý text skrýt text

Nejprodávanější