Chůvičky pro děti

Filtr
Cenové rozpětí

Typ chůvičky
Typ napájení
Dárky a akce

Dětská chůvička – malý velký pomocník každé mámy

Jak mít své miminko pod kontrolou 24 hodin denně? Dětské chůvičky vám to umožní. Chůvičky pro děti fungují velmi zjednodušeně jako malé vysílačky, které jsou dokonale přizpůsobené pro nepřetržitou kontrolu vašeho miminka.

Proč jsou dětské chůvičky tak potřebné?

Jestli něco ze seznamu všech věcí pro miminko opravdu využijete, pak je to dětská chůvička. Tento malý přístroj vám péči o miminko dokáže výrazně usnadnit:

 • Můžete se vzdálit. A to zcela bez obav o to, jestli vašemu miminku nic nechybí. Získáte čas na to uvařit, uklidit, věnovat se práci nebo si odpočinout – to vše s vědomím, že nad miminkem máte 100% dohled.
 • Nebudete vyčleněna ze společnosti. Zcela bez obav posedět s přáteli na terase, jakmile miminko v postýlce usne, to by si mámy bez chůvičky mohly jen těžko dovolit.
 • Užijete si dovolenou. Během cestování chůvičku obzvlášť oceníte. Trávit příjemný čas mimo domov je s tímto pomocníkem mnohem snazší.
 • Udělá z vás super mámu. Některé chůvičky vám totiž umožní kontrolovat ideální teplotou v pokojíčku miminka, zahrají ukolébavku, svítí uklidňujícím světlem nebo vám umožní ukonejšit dítě svým hlasem i na dálku.
 • Nacvičíte si usínání. V okamžiku, kdy se rozhodnete začít zkoušet usínání bez maminky, je chůvička také nápomocná.

Základní rozdělení chůviček pro miminko

Jak vybrat dětskou chůvičku? Nejprve je třeba si promyslet, co vše by měla zvládnout.

 • Audio chůvička: Umožňuje zvukovou kontrolu dítěte a pro základní využití mamince skvěle poslouží. Audio chůvičky bývají méně nákladné a mají lepší dosah než video chůvička s monitorem. Kromě toho jsou velmi kompaktní, a tedy ideální i na cesty.
 • Video chůvičky: Zajistí i vizuální kontrolu miminka. Nemusíte za dítkem odbíhat jen kvůli jeho pohybům během spánku. Chůvička s kamerou bývá o něco dražší, mívá kratší dosah a signál bývá náchylnější k rušení.
 • Chůvička s monitorem dechu: Monitorovat dech miminka se doporučuje do jednoho roku dítěte. Kombinace chůvičky s monitorem je tak nenahraditelným pomocníkem.

V čem se liší dětské chůvičky?

Chůvičky pro miminko se liší technickými parametry, které byste měla před pořízením znát.

 • Přenos zvuku může probíhat analogově, digitálně či prostřednictvím internetu. Analogové chůvičky mají velký dosah (ideální do velkého bytu či rodinného domu se zahradou), nicméně častěji dochází k přerušení signálu. Digitální chůvičky mají naopak kratší dosah (ideální do měst a menších bytů), ale k rušení dochází méně často. Internetové chůvičky jsou závislé na internetovém připojení a jsou proto ideální na doma, méně pak už na cesty. Patří mezi ně i smart chůvičky, které fungují na principu vysílače a aplikace v chytrém telefonu.
 • Dosah a počet kanálů jsou další důležité veličiny. V menších bytech nebývá s dosahem signálu problém. Pokud bydlíte ve větším domě s mnoha překážkami (stěny, stromy na zahradě apod.), pak by pro vás velký dosah měl být důležitým kritériem výběru. Také platí, že čím více kanálů, tím větší pravděpodobnost, že najdete ten pravý, který nebude nic rušit.
 • Napájení, pro neustálou připravenost dětské chůvičky k provozu, zajistí baterie (vyměnitelné, či nabíjecí uvnitř přístroje), zapojení do sítě nebo také USB. Možnost napájení pomocí baterií (bezdrátová chůvička) oceníte hlavně na cestách.

Zmíněná kritéria by měla být hlavním filtrem pro to, aby na vaše miminko dohlédla ta nejlepší chůvička přizpůsobená vašim požadavkům. Ať už to bude audio nebo video chůvička s kamerou, většina z nich vás potěší i dalšími speciálními funkcemi, jako je možnost oboustranné komunikace, přehrávání ukolébavky, nejrůznější senzory na situaci v místnosti či systémy upozornění, kdy se chůvička pro děti nachází mimo signál apod. Vyberte si tu svou a prožijte období péče o miminko s větším klidem!