Dopřejte si perfektní střih vlasů a dokonale upravené vousy z pohodlí vašeho domova! Z naší široké nabídky zastřihovačů vlasů Philips, Braun, Rowenta, BaByliss PRO a mnoha dalších si vybere každý. Jaký strojek na vlasy bude ten nejlepší právě pro vás?
Jak vybrat strojek na vlasy?
Promyslete si, co od zastřihovače očekáváte. K dosažení požadovaného stylu i pohodlí při zastřihování vlasů je třeba zvážit některé důležité faktory. Správně vybraný strojek vám totiž bude dobře sloužit po dlouhou dobu. Než si vyberete nový zastřihovač s vhodným příslušenstvím, položte si několik základních otázek:
- Chcete stříhacím strojkem upravovat nejen vlasy, ale také vousy?
- Jaký styl účesu chcete pomocí strojku dosáhnout?
- Chystáte se brát zastřihovač s sebou na cesty?
Typy nástavců zastřihovače vlasů a vousů
Pokud od zastřihovacího strojku očekáváte nejen perfektní střih vlasů, ale také dokonalou úpravu vašich vousů, zvolte strojek, který v balení obsahuje také nástavce pro zastřihování vousů.
Současné zastřihovače vlasů disponují několika velikostmi nástavců a dalším příslušenstvím jako jsou tvarovací hřebeny, kryty, speciální nástavce pro zastřihnutí chloupků v nose, uších nebo obočí i dalšími nástroji jako je například konturovací strojek na vlasy. Některé strojky vám také umožní upravit úhel břitů, jedině tak dosáhnete jednotné délky vlasů po celé hlavě.
Délka nástavce strojku na vlasy:
- Větší nástavec určený pro zastřihnutí vlasů (u některých strojků značený jako stupeň 7–8) zastřihne vlasy do délky 1–3 cm.
- O něco kratšího účesu dosáhnete nástavcem nastavitelným v rozmezí 3–10 mm (u některých strojků se jedná o stupeň 4).
- Velmi krátkého účesu dosáhnete nástavcem pro rozmezí 1–2 mm.
- Pro délku 0,5 mm a méně použijte strojek bez nástavce.
Materiál nožů zastřihovacího strojku
Materiál použitý k výrobě nožů stříhacího strojku má vliv na jeho celkovou kvalitu, způsob čištění a také na jeho životnost. Nejčastější jsou tyto 4 typy nožů:
- Pokud se chystáte investovat do kvalitního přístroje, vyzkoušejte titanové nože, které vynikají vysokou odolností, jsou omyvatelné pod vodou a jsou samoostřící (téměř nulová míra otupení).
- Keramické nože jsou stejně jako ty titanové velmi kvalitní, netupí se a jsou samoostřící. Vyžadují ale opatrné zacházení, při pádu holicího strojku na zem se totiž mohou břity polámat.
- Nože z oceli jsou velmi ostré. Ocel však nevydrží příliš dlouho, je spíše vhodná pro občasné zastřihnutí vlasů. Potřebují správnou údržbu, abyste předešli riziku zrezivění břitů.
- Nerezové nože mají podobné vlastnosti jako ocelové, nepodléhají však rezavění a jsou omyvatelné pod vodou.
Náš tip: Pokud váš požadovaný styling vyžaduje zastřihování vlasů a vousů na mokro, doporučujeme zvolit voděodolný zastřihovač vlasů a vousů.
Způsob napájení holicího strojku na vlasy
Druhy stříhacích strojků na vlasy se také liší způsoby napájení, ke kterým je třeba přihlédnout, chystáte-li se například brát s sebou strojek na cesty:
- Síťové elektrické strojky na vlasy jsou napájeny přímo ze zásuvek. Jsou ideální pro domácí použití. Před koupí doporučujeme zkontrolovat délku kabelu.
- Akumulátorové zastřihovače fungují na bázi dobíjení. Výhodou je bezdrátový provoz. Po dobití ve stanici můžete strojek používat kdekoli, dokud se nevybije.
- Kombinované napájení umožňuje dobíjení zastřihovače pomocí kabelu a lze jej používat také bezdrátově. Tento typ strojku bude nejlepším společníkem na cesty.
- Napájení na baterie funguje na klasických bateriích, které je třeba dokupovat nebo dobíjet.
Pokud navíc zvolíte přístroj s digitálním displejem, budete mít vždy přehled o stavu baterie. Některé zastřihovače také nabízí funkci rychlého nabití, která vám ušetří spoustu času hlavně na cestách.
Náš tip: Pokud často cestujete, zvolte zastřihovač se schopností automatické úpravy napětí po celém světě, elektrický strojek se tak přizpůsobí jakémukoli napětí mezi 100 V a 240 V.
Jak používat zastřihovač vlasů
Použití zastřihovacích strojků je velmi snadné a zvládnete to sami nebo s asistencí jiného člena vaší domácnosti. Při prvním použití je však vždy lepší nechat vlasy o něco delší a práci se strojkem se nejdříve naučit.
Tipy pro začátečníky:
- Před prvním použitím strojek vždy nejdříve nabijte.
- Mokré vlasy i vousy je velmi složité správně zastřihnout pomocí strojků. Proto vlasy nejprve vysušte, předejdete také rezavění břitů zastřihovače.
- Začněte nejdříve s největším krytem na zkrácení vlasů po celé hlavě, předejdete tak nežádoucím nepřesnostem.
- Držte zastřihovač břity dolů, špička krytu se lehce dotýká vaší hlavy. Zastřihovač veďte proti směru růstu vlasů.
- Následně pomocí krytu s kratší délkou vytvarujte kratší části vašeho účesu.
- Čisté linie vlasů na krku a okolo uší dosáhnete tak, že po odstranění krytu otočíte strojek v ruce a směrem od vlasů dolů vytvarujete linii na zadní části krku.
- Pro úpravu kotlet začněte nejprve zastřihnutím spodní části.
- Strojek na vlasy a vousy po každém použití důkladně očistěte podle přiloženého návodu.
Profesionální strojky na vlasy
Pokud svůj strojek na zastřihování vlasů chcete využít pouze pro běžnou úpravu vlasů a vousů z pohodlí domova, určitě si vystačíte s běžnými strojky. Profesionální strojek na vlasy najde využití při každodenním provozu v holičství a barber shopech. Výkon barber strojku je mnohem silnější a jsou kladeny vyšší nároky na kvalitu břitů, které musí vydržet každodenní nápor a časté čištění. Pokud jste profesionální kadeřník, vsaďte na profi kadeřnické strojky na vlasy Moser nebo Wahl!