Oční linky

Zvýrazněte své oči pomocí očních linek! Protáhněte je do svůdných kočičích očí nebo vykouzlete kulaté a roztomilé oči. Zkrátka si linky na oči namalujte tak, jak se cítíte nejlépe! Doplňte dokonalé linky svou oblíbenou řasenkou a užijte si výrazný dramatický pohled po celý den.

 

Čím namalovat oční linky

Každému sedne něco jiného. Vyzkoušejte, jaký typ linek na oči je pro vás nejlepší!

 • Oční linky ve fixu jsou praktické a fungují přesně jako fix nebo propiska. Jednoduše otevřete a namalujete linku. Špička fixu umožní tenké linky v koutku oka nebo naopak při zakončení.
 • Gelové oční linky zvládnou tenké i silnější čáry. Důležitý je v tomto případě štěteček, kterým linky malujete – musí mít pevné štětiny, které drží tvar a vykreslí tak přesnou linku.
 • Tekuté oční linky vyžadují trochu více cviku. Vykouzlíte s nimi ale ty nejkrásnější a nejtenčí linky.
 • Oční stíny můžete také využít jako linky. Stačí vám k tomu jen stín v té správné barvě a tenký štěteček, kterým stín nanesete na víčko. Barevné oční linky vytvořené pomocí očních stínů jsou jemnější a snadněji se upravují.
 • Tužka na oči zvládne linky stejně dobře jako tekuté nebo gelové linky. Stačí ji dobře ořezat. Úzká špička tužky na oči vykreslí tenké linky, které působí jemnějším dojmem.

Oční linky podle vlastností

 • Voděodolné linky na oči s vámi zažijí všechna letní dobrodružství bez rozmazání. A hodí se i ve zbytku roku – třeba v bazénu nebo wellness.
 • Barevné oční linky mohou být svěží obměnou klasické černé linky na oči. Šedé nebo hnědé oční linky nepůsobí tak tvrdým dojmem a výrazné barvy, jako je zářivě modrá nebo růžová, jsou veselé a hravé.
 • Třpytivé oční linky jsou pak ideální volbou na party, kde se chcete blýsknout.

Náš tip: Pokud chcete oko opticky zvětšit, použijte na horní víčko bílé linky na oči.

Jak si namalovat oční linky

Perfektní oční linky nejsou žádnou vědou, chce to jen pevnou ruku a trochu cviku. Ještě než začnete, nezapomínejte na podkladovou bázi, na které linka dlouho vydrží a bude výraznější. Takže jak na oční linky?

 1. Rozdělte si oko pomyslně na tři části – vnější s ocáskem linky, vnitřní v koutku a prostřední od středu oka po vnější koutek.
 2. Z poloviny oka táhněte linku do vnějšího koutku. To zvládnete klidně jedním tahem.
 3. Domalujte vnitřní část – od konce řas ve vnitřním koutku táhněte linku k prostředku, kde jste začínali. Nejlepší je na to zkosený štěteček, u kterého využijete špičku.
 4. Vrhněte se stejným způsobem na druhé oko.
 5. Závěr patří vnějšímu ocásku neboli špičce. Pro začátek zkuste nakreslit linku od vnějšího koutku nahoru. Vychytejte její tvar a směr u obou očí a až poté ocásky plynule napojte na zbytek linky u oka a vybarvěte volný prostor.

Vyberte si z nabídky na notino.cz ty nejlepší linky na oči, se kterými oslníte hned na první pohled!

celý text skrýt text

Nejprodávanější