Na opruzeniny

Nejprodávanější

Jak na opruzeniny

Chraňte citlivou pokožku miminka proti opruzeninám. Použijte všechny dostupné prostředky jako je koupel, zásyp nebo mast na opruzeniny a zbavte se podrážděné pokožky co nejdříve.

Plenková dermatitida dokáže vaše malé lásky pěkně potrápit. Opruzeniny na zadečku miminka často vznikají kvůli tření v záhybech, kde je kůže velmi jemná. Někdy může být příčinou nošení látkových plen, průjem nebo alergická reakce na plenku či krém.

Opruzeniny u miminka řešte hned, jakmile si jich všimnete. Doma používejte krém, zásyp nebo mast proti opruzeninám. Na cestách se vám budou hodit vlhčené ubrousky pro děti, které vám pomohou očistit a ošetřit zapařená místa, ať už jste kdekoliv.

Co na opruzeniny u miminek zabírá?

Masti a krémy na opruzeniny

Na opruzeniny zadečku miminka volte krém nebo mast s obsahem zinku, panthenolu, vitaminu E a D. Poskytnete tak okamžitou úlevu postiženému místu a zmírníte zarudnutí pokožky. Jakmile opruzeniny zmizí, používejte krém proti opruzeninám preventivně. Vždy ho nanášejte na dobře osušenou kůži a v malém množství.

Dětské pudry a zásypy na opruzeniny

Dětský zásyp okamžitě absorbuje vlhkost, a proto není vhodný pro zadeček miminka. Kombinace potu a pudru totiž způsobuje hrudky, které pokožku jen více podráždí. A kdy tedy použít dětský zásyp nebo pudr? Skvěle funguje na opruzeniny v oblasti pod prsy, mezi prsty u nohou, na vnitřní straně stehen a v podpaží.

Sprej na opruzeniny

Sprej je skvělou alternativou ke krémům a mastičkám na opruzeniny. Zadeček miminka ošetříte bezkontaktně a zabráníte tak přenosu bakterií z rukou na opruzeninami postižené místo.

Na opruzeniny miminek máme ty nejlepší pomocníky! Vyzkoušejte měsíčkovou mast na opruzeniny, dětský zásyp, pudr, vazelínu sprej nebo krém na dětské zadečky. U nás najdete populární značky Johnson's, Weleda, Sebamed nebo Bepanthem.

celý text skrýt text