Přejít na hlavní obsah

Bakuchiol v kosmetice

Stejně, jako se kdysi o retinolu mluvilo jako o zázračném bojovníkovi proti vráskám, se nyní mluví o bakuchiolu. Bakuchiol je přírodní alternativa klasického retinolu (vitamínu A) – a to i přesto, že má rozdílnou chemickou strukturu. Pyšní se však všemi známými benefity retinolu – tedy zmírnění akné a zpomalování stárnutí pleti. Retinol je však velmi intenzivní látkou, a nezřídka tak může (zejména citlivou) pleť podráždit. Toho se u bakuchiolu nedočkáte – i proto patří v posledních letech ke stále vyhledávanějším složkám kosmetiky.

Bakuchiol se získává z listů a semen rostliny Psoralea corylifolia, jedná se tedy o látku vhodnou i do veganské kosmetiky. Další skvělé plus!

 

Vlastnosti bakuchiolu

Stejně jako retinol je i bakuchiol silný, širokospektrální antioxidant. Je fotostabilní, což jej dělá vhodným také pro denní použití. Jeho nespornou výhodou je jednoznačně fakt, že jej můžete použít na všechny typy pleti – a to i suchou a citlivou.

Účinky bakuchiolu na pleť

  • Viditelně redukuje hyperpigmentaci, a tudíž vyrovnává a sjednocuje tón pleti.
  • Výrazně napomáhá zjemňovat vrásky a zjemňovat texturu pleti.
  • Díky schopnosti stimulace produkce kolagenu umí zpevňovat kontury obličeje.
  • Pyšní se výrazným zklidňujícím účinkem na pleť.
  • Zlepšuje obranyschopnost pleti před oxidačním stresem a aktivuje anti-aging geny.

Kosmetika s bakuchiolem

Produkty s bakuchiolem vyhledávejte zejména tehdy, pokud vás trápí povadlá pleť, nerovnoměrná struktura pleti, vrásky, akné a k tomu ještě i suchá a/nebo citlivá pleť.

K nejoblíbenějším produktům patří protivráskové bakuchiol sérum a krém pro zralou pleť, ale i liftingové bakuchiol oční krémy, séra i masky.

Možná také narazíte na produkt, kde je bakuchiol a retinol zkombinován. Proč? Bakuchiol pomáhá retinol stabilizovat, udržuje jej déle účinný a umožňuje pleti tolerovat retinol ve vyšších množstvích.

Jak přidat bakuchiol do svojí každodenní rutiny

Péči o pleť s bakuchiolem používejte jednou nebo dvakrát denně po dokonalém vyčištění a tonizaci pleti. Nejdříve naneste bakuchiolové sérum, nechte jej chvilku vstřebat a pak aplikujte hydratační krém s bakuchiolem.

Jestliže použijete bakuchiol ráno, aplikujte po něm SPF krém – s faktorem 30 či vyšším. Proč, když je bakuchiol fotostabilní? Protože stejně jako u jakékoli jiné anti-age složky je každodenní UV ochrana nezbytná pro dosažení (a udržení) těch nejlepších možných výsledků.

Objevte produkty s bakuchiolem a zařaďte je do své rutiny ještě dnes. Vaše pleť bude k nepoznání! A bez toho, aby vás trápily nežádoucí účinky.

Tip: Pro ještě lepší výsledky můžete vyzkoušet i kyselinu hyaluronovou nebo peptidy.

celý text skrýt text