Kousátka pro miminko

Filtr
Cenové rozpětí

Dárky a akce

Dětská kousátka – úleva při prořezávání zoubků i první hra

V období, kdy se vašemu děťátku začínají prořezávat první zoubky, jsou barevná kousátka pro děti tím nejlepším společníkem. Nejen, že kousátko pro miminka pomáhá zklidňovat bolavé a často zanícené dásně, ale také je jemně masírují a prokrvují, což napomáhá urychlit prořezávání zoubků. Hravý design kousátek navíc podporuje u dětí smyslové vnímání, stimuluje motorickou koordinaci a přináší radost ze hry. Poradíme vám, jak vybrat to nejlepší kousátko právě pro vaše miminko.

Typy kousátek pro děti

Kousátka se liší materiálem, provedením i rozdělením podle věku dítěte. Prvním kritériem při výběru kousátka na zuby je lehce uchopitelný tvar, děťátko by mělo kousátko bez problémů držet a manipulovat s ním. Dále se zaměřte na materiál a využití kousátka. Některá kousátka obsahují chrastítka, která zabaví děti doma i na cestách, jiná lze zase ochladit v ledničce pro úlevu podrážděných dásní.

Rozdělení kousátek podle materiálu

Při nákupu dětských kousátek neváhejte vyzkoušet i více materiálů. Každému miminku totiž vyhovuje něco jiného.

  • Plastové kousátko pro děti je měkké a nabízí širokou škálu povrchových úprav (rýhy a výstupky), které budou jemně masírovat dásně vašeho děťátka. Při výběru plastového kousátka se vždy na obalu ujistěte, že produkt neobsahuje ftaláty, BPA či další škodlivé látky.
  • Dřevěné kousátko je do hladka vybroušené a zcela bezpečné. Nejčastěji se při výrobě používá dřevo dubové, javorové či z ovocných stromů.
  • Gumové chladící kousátko je ideální při prořezávání prvních zoubků. Chladící kousátko je vyrobeno z kvalitního měkkého materiálu a naplněno mikrobiologickou vodou. Můžete jej tedy umístit do ledničky, mírně zchladit a ulevit miminku při podráždění dásní.
  • Silikonové kousátko pro miminko je vyrobeno ze zcela bezpečného potravinářského silikonu.
  • Kaučukové kousátko je vhodné pro ty, kteří upřednostňují přírodní materiály, vyrábí se totiž z přírodního kaučuku. Je ale důležité mít na paměti, že při použití kaučukového kousátka může u dítěte dojít k alergické reakci.

Rozdělení kousátek podle věku dítěte

  • Mezi 2. a 3. měsícem miminko začíná vkládat věci do ručiček a kousátka s chrastítkem či dřevěná kousátka s různými barevnými prvky, které lze otáčet nebo vydávají zvuk, stimulují miminko k poznání spojení mezi rukou a očima. Tento typ kousátka hravě zabaví vaše miminko i v následujících měsících.
  • Mezi 4. až 8. měsícem začíná náročné období, kdy se prořezávají nejdříve přední zoubky, poté stoličky. Chladivé kousátko s masážními prvky bude v tomto případě tou nejlepší volbou.

Náš tip: Až se první zoubky začnou klubat, vyzkoušejte dětský zubní kartáček na prst, který je nepostradatelnou součástí pravidelné ústní hygieny miminek.

Jak čistit dětské kousátko

Dětská kousátka pravidelně umývejte teplou vodou a přírodním mýdlem. Některá kousátka lze také umýt v myčce nebo vyvařit či sterilizovat, vždy záleží na pokynech uvedených na obalu. Pravidelnou údržbou prodloužíte jeho životnost.

Zklidňující gelové kousátko do lednice, přírodní dřevěné kousátko pro miminka s hravými korálky či textilními prvky nebo kousátko z kaučuku s veselým designem – vyberte to nejlepší kousátko na notino.cz ještě dnes!