Kulma na vlasy

Nejprodávanější

Nejlepší kulmy na vlasy

Toužíte vytvořit z vašich rovných vlasů nespoutané vlny? Vyzkoušejte kvalitní kulmy na vlasy a mějte krásné vlnité či kudrnaté vlasy! Kvalitně navržená kulma během chvilky zvlní váš účes bez rizika poškození vlasů teplem. Na našich stránkách si můžete vybrat z několika typů a tvarů kulem na vlasy, které dokonale splní všechny vaše požadavky.

Vyzkoušejte i osvědčenou loknovací kulmu na vlasy! Nabízíme i kulmofén nebo žehličku a kulmu 2 v 1. To vše za skvělé ceny a s doručením do druhého dne! Rádi vám poradíme, jakou kulmu na vlasy vybrat.

Jakou kulmu na vlasy vybrat?

Vytvořte na svých vlasech elegantní lokny, hravé kudrlinky nebo nespoutané plážové vlny. Vyzkoušejte kvalitní kulmu na vlasy Philips, Rowenta nebo BaByliss PRO, která se postará o dokonalý styling do práce, na večírek i na ples!

Klešťová kulma

Představuje klasickou kulmu, kterou znáte. Pomocí klipu na kulmě vlasy snadno přichytíte, stejná šířka válce se postará o symetrické vlny.

Kónická kulma na vlasy

Díky svému tvaru vytvoří přirozené lokny, které jsou u kořínků vlasů širší a postupně se zužují. Při namotávání vlasů na kónickou  kulmu hrozí popálení prstů, proto raději používejte ochranné rukavice, které vás před žhavým válcem ochrání.Automatická kulma

Automatická kulma na vlasy

Samonavíjecí kulma automaticky namotá pramen vlasů a během chvilky ho celý natočí. Vytvoří rovnoměrné lokny a vám ušetří spoustu času. Tato loknovací kulma je tak skvělou volbou pro každodenní použití nebo kdykoliv nestíháte.

Trojkulma

Vytváří odlišné lokny než klasické kulmy. Jednotlivé prameny postupně po celé délce vkládáte mezi destičky trojkulmy a vytvoříte tak pravidelné menší vlnky, proto se také často setkáte s označením vlnkovač na vlasy. Abyste vytvořili co nejlepší efekt, vlny jemně rozčešte. Dosáhnete tak přirozeného výsledku.

Kulmofén

Kulmofén

Kulmofén (nebo také horkovzdušná kulma na vlasy) v sobě spojuje výhody fénu a kulatého kartáče. Pomocí rotační kulmy vytvoříte ihned po umytí vlasů přirozené vlny, které navíc dodají účesu objem. Kulmofén s ionizátorem navíc vlasy neničí, a naopak je hydratuje.

Kromě těchto základních druhů se setkáte i s jejich zmenšeninami nebo naopak kombinací více funkcí:

Cestovní kulma nebo kulmofén na vlasy

Jsou nezbytností každé ženy, která chce i na cestách vypadat skvěle. Je jedno, jestli vyrazíte na dovolenou jednou za rok, nebo jste na výletě každý druhý týden. Mini kulma se postará o perfektní účes kdekoliv.

Krepovací kulma na vlasy

Využijete ji především při chystání na večírky nebo plesy. Krepovačka zvětší objem vlasů a vytvoří obdivuhodný účes.

Multifunkční kulma

Je řešením, které vám ušetří místo v koupelně. Vyzkoušejte kulmu a žehličku 2v1, se kterou podle nálady vytvoříte jak romantické vlny, tak dokonale rovný a hladký účes.

Jak vybrat kulmu na vlasy?

Všímejte si vlastností a funkcí! Než si vyberete kulmu na velké nebo malé vlny podle jejích základních funkcí a způsobu používání, zaměřte se i na další vlastnosti. Délka kabelu, povrch kulmy a další praktické informace vám usnadní výběr:

 • Povrch válce kulmy má vliv na vzhled, ale především poškození vlasů během kulmování.
  • Titanový povrch kulmy je velmi odolný, dokáže snížit projevy statické elektřiny, a tak vytvoří hladké vlny. Zároveň se rychle nahřeje.
  • Keramická kulma je k vlasům šetrná, rychle se nahřívá a teplota se rozloží po celé ploše, což je důležité pro hladký skluz pramenu.
  • Turmalínová kulma vlasy chrání před vysušením, zabraňuje jejich krepatění a dodává jim vysoký lesk. Turmalín stejně jako titan brání elektrizování vlasů.
 • Šířka válce má vliv na velikost vln. Kulmu na velké vlny ocení především dlouhovlásky. V nabídce na notino.cz najdete ale i kulmu na krátké vlasy, která nevytvoří přehnaně velké lokny.
 • Regulace teploty patří k nejdůležitějším funkcím. Teplotu při kulmování je totiž třeba přizpůsobit typu vlasů, míře jejich poškození i požadovanému výsledku. Jemným vlasům stačí teplota do 130 °C, pro silné nepoddajné vlasy doporučujeme až 190 °C.
 • Dostatečná délka kabelu umožní pohodlné navlnění vlasů, i když máte zásuvku daleko od zrcadla.
 • Díky automatickému vypnutí si nemusíte dělat starosti o zapnutou kulmu při rychlém odchodu z domu.
 • Studený hrot loknovače z jiného materiálu vás ochrání před spálením prstů a zároveň zjednodušuje manipulaci s kulmou.

Jak používat kulmy na vlasy?

Chraňte své vlasy a před kulmováním nezapomínejte na přípravky na ochranu vlasů před teplem. Vlasy rozdělte na prameny podle toho, jak široké vlny chcete mít. Ideální je postupovat od spodních pramenů k těm vrchním, které na začátku sepnete skřipcem nebo gumičkou.

Pokud pracujete s klasickou kónickou nebo klešťovou kulmou, uchopte pramen vlasů a od hlavy ho natočte na rozžhavený válec kulmy. Směr zkroucení pramenu na kulmu ovlivní celkový vzhled vln, a proto natáčejte vždy jedním směrem. Po chvíli pramen rozmotejte.

S automatickou kulmou na vlasy máte o starost méně. Do samonatáčecí kulmy vložte pramen vlasů, ty se automaticky navinou do keramické komory. Chvíli držte zavřenou rukojeť kulmy a po signálu uvolněte.

Trojkulmu na vlasy si zamilujete, pokud máte v oblibě žehličky na vlasy. Pramen vlasů vložte do kulmy, zmáčkněte a nechte teplo pracovat. Po chvíli rukojeť otevřete a trojkulmu přesuňte na další část vlasů.

Jak navlnit vlasy bez kulmy?

Ještě jste si nevybrala tu nejlepší kulmu na vlasy? Tak si zatím natočte vlasy pomocí dalšího příslušenství, které máte v koupelně:

 • Fén a kulatý kartáč na vlasy dokáží divy! Fénujte vlasy po jednotlivých pramenech, které na kulatý kartáč natočíte a vytvoříte přirozené vlny a objemný účes.
 • Natáčky na vlasy jsou klasikou, kterou znaly už babičky. I dnes ale vytvoří účes, který ohromí.
 • Žehlička na vlasy dokáže téměř zázraky. Kromě vyrovnání vlasů s ní totiž vytvoříte i nejrůznější typy loken. Stačí trochu cviku.
 • Slaný sprej na vlasy vám vytvoří rozpustilé plážové vlny ve vlasech bez potřeby dalšího příslušenství. Stačí nastříkat do vlasů, pomačkat a nechat zaschnout.

Tak jak si navlníte vlasy vy?

Náš tip: Stále nevíte, kterou si vybrat? Pak mrkněte na naše doporučení v článku Nejlepší kulmy na vlasy!

celý text skrýt text