Přejít na hlavní obsah

Rutina v péči o tělo

Správnou rutinu v péči o pleť zvládáte na jedničku, ale péči o tělo tak trochu zanedbáváte? Je nejvyšší čas to změnit! Věnujte chvilku výběru vhodné tělové kosmetiky i zásadám péče o pokožku a vyrazte do boje s celulitidou, nežádoucími chloupky i suchou pokožkou. Seznamte se se základními kroky body care rutiny a naučte se, jak pečovat o tělo. Odměnou vám bude svěží, hydratovaná a zdravá pokožka od hlavy až k patě.

Sprchování

 

Sprcha je součástí denní rutiny každého z nás, ale umíte se sprchovat správně? Aby nedošlo k narušení ochranné vrstvy kůže, sprchujte se nanejvýš jednou denně. Vodu si nastavte vlažnou, nikoliv horkou a sprchování omezte na maximálně pět minut.

Přípravky na sprchování vybírejte podle typu pokožky. Suchá pokožka ocení zvláčňující sprchový olej, citlivá zase zklidňující mycí krémy a emulze. Na intimní partie použijte gel pro intimní hygienu.

celý text skrýt text

Tělový peeling

 

Zbavte se nevzhledných šupinek na pokožce a urychlete její regeneraci. Bez exfoliace, tedy odstranění odumřelých kožních buněk, by vaše rutina v péči o tělo nebyla úplná.

Exfoliaci provádějte ve sprše ideálně 1× až 2× týdně. Na navlhčenou pokožku naneste tělový peeling a krouživými pohyby masírujte pokožku. Nikdy příliš netlačte! Nakonec peeling důkladně opláchněte.

celý text skrýt text

Depilace a epilace

 

Znáte rozdíl mezi depilací a epilací a víte, čemu dát přednost? Depilace odstraní jen povrchovou část chloupku, je bezbolestná, ale méně trvalá. K depilaci vám poslouží holicí strojek nebo depilační krém.

Epilace odstraní chloupky i s kořínky a zanechá pokožku hladkou po delší dobu. Chloupky vytrhejte klasickým epilátorem, voskem nebo cukrovou pastou. Anebo investujte do IPL epilátoru a zbavte se chloupků bezbolestně a na dlouhé týdny.

celý text skrýt text

Péče o pokožku

Už jste slyšeli o pravidle tří minut? Právě tolik času máte na to, abyste se po sprše natřeli tělovým krémem. Kůže totiž po koupeli vstřebá mnohem více živin a díky tomu zůstane vláčná. A hydratace pokožky je zásadní pro její ochranu proti vnějším vlivům.

Péči přizpůsobte typu pokožky. Suché pokožce dopřejte mastnější tělová másla a oleje. Pro citlivou pokožku volte jemná tělová mléka. A mastnou pokožku natírejte lehkými přípravky s nekomedogenním složením.

celý text skrýt text

Proti striím a celulitidě

Neprovádíte peeling, masáž ani promazávání pokožky a pak se zděšením pozorujete celulitidu a strie na svých hýždích a stehnech? Pamatujte, že prevence vás ušetří zbytečných dolíčků i jizviček na vaší pokožce.

Pokud už se u vás celulitida a strie zabydlely, sáhněte co nejdříve po specializované kosmetice. Krémy na celulitidu s prokrvujícím kofeinem nebo chilli pomáhají rozpouštět tukové buňky. Oleje proti striím pak regenerují pokožku a sníží viditelnost vašich jizviček.

celý text skrýt text

Ochrana proti pocení

Chcete jen zabránit nepříjemnému zápachu nebo omezit pocení samotné? Deodorant se postará o příjemnou vůni podpaží, zatímco antiperspirant zamezuje pocení a udržuje podpaží v suchu. Oba můžete skvěle kombinovat, anebo zkuste přípravky 2 v 1.

Antiperspirant či deodorant aplikujte na čistou pokožku nejlépe po sprše. A jestli si chcete užít příjemnou vůni po celý den, noste deodorant při sobě a kdykoliv jeho vůni obnovte.

celý text skrýt text

Ochrana před sluncem

Myslíte, že pokožku je třeba chránit před sluncem jen v létě u moře? Opak ke pravdou! Braňte se proti negativním vlivům UV záření kdykoliv jste venku – i když je pod mrakem. Předejdete tak předčasnému stárnutí kůže nebo vzniku pigmentových skvrn.

Opalovací krém volte podle svého fototypu a intenzity sluníčka. A natřete se jím alespoň půl hodiny před opuštěním domu.

celý text skrýt text