Sonický kartáček na zuby

Sonický kartáček je charakteristický tím, že zuby nečistí rotačním pohybem hlavice, ale rychlou vibrací štětin a proto je také šetrnější k vašim dásním. Při odstraňování zubního plaku a zbytků jídla proto není potřeba vyvíjet žádný tlak, naopak pokud na kartáček přitlačíte, jeho schopnost čistit se snižuje.

 

Proto je také důležité se ze začátku používání sonického zubního kartáčku zaměřit na správnou techniku čištění. Dobré sonické kartáčky jsou proto vybaveny speciálním programem, který vás na používání sonického kartáčku postupně připravuje. Více o sonických kartáčcích na zuby.

celý text skrýt text

Filtr

Cenové rozpětí

Značka

Typ napájení

Pro koho?

Dárky a akce

Hodnocení

 •   17
 •   2
Nejprodávanější

Sonické zubní kartáčky

Toužíte po perfektně vyčištěných zubech, trápí vás ale citlivé zuby a dásně? Vyzkoušejte sonický kartáček na zuby, který šetrně čistí zuby i dásně. Vsaďte na kvalitu elektrického sonického kartáčku Oral B, Curaprox, Foreo nebo Philips a zbavte se zubního plaku a zbytků jídla v ústech.

Co je sonický zubní kartáček

Na první pohled vypadá jako běžný elektrický kartáček. K dásním je ale mnohem citlivější. Hlavice sonického kartáčku se rychle kýve do stran a nahoru a dolů. Tím simuluje pohyb manuálního kartáčku, zároveň nabízí i další výhody. Vás čištění nestojí námahu, a přitom se můžete spolehnout na kvalitní výsledek.

Proč vyzkoušet sonický kartáček?

Zubní sonický kartáček, dříve označovaný jako ultrazvukový kartáček, je vhodný zejména pro ty, které trápí citlivé a krvácivé dásně. Postará se o odstranění nečistot a bakterií maximálně šetrným způsobem. Předchází tak vzniku zánětu dásní, zubního kamene a dalších onemocnění, které způsobují bolest nebo vypadávání zubů.

Výhody sonického kartáčku

 • Jemně masíruje a prokrvuje dásně.
 • Hlavice se díky svému tvaru dostane ke všem zubům a mezizubním prostorům.
 • Pracuje efektivně, i když nemáte zvládnutou techniku správného čištění.
 • Spotřebujete méně pasty. Sonické vibrace pastu více napění.
 • Nemusíte na něj tlačit.
 • Tvar hlavice usnadňuje čištění zadní strany zubů.

Jak funguje sonická technologie?

Sonické vibrace rozkmitají štětiny zubního kartáčku a vytváří bohatou pěnu ze směsi vody, slin a zubní pasty. Za minutu udělá kartáček více než 30 000 malých a rychlých kmitů, které byste sami nezvládli. Je to dokonce více, než zvládne velká část jiných elektrických kartáčků.

Běžnými pohyby zubního kartáčku neodstraníte ze zubů takové množství plaku jako právě sonickým. Zubní plak stírají nejen štětiny kartáčku, ale také proud tekutiny, která čistí zuby a mezizubní prostory několik milimetrů za štětinami elektrického sonického kartáčku.

Jak vybrat sonický kartáček?

Ten nejlepší sonický kartáček vybírejte podle citlivosti zubů a stavu svých dásní.

 • Pokud máte citlivé zuby, hledejte kartáčky se šetrnými programy a hlavice s nejjemnějšími vlákny.
 • Krvácivé dásně se sklonem k zánětům ocení kartáčky s jemnými štětinami a šetrným režimem čištění. Kromě něj vyzkoušejte i masážní režimy, které zlepší kondici dásní.
 • Pokud vás žádné problémy netrápí, zaměřte se na preferované speciální funkce.

Speciální vlastnosti a funkce sonického elektrického kartáčku

 • Funkce časovače vás upozorní, když přesáhnete stanovenou dobu čištění zubů. Nemusíte tak sledovat hodinky, abyste měli zuby dokonale čisté.
 • Tlakový senzor zaznamená, pokud na zuby kartáčkem tlačíte příliš.
 • Bluetooth technologie vám poskytne zpětnou vazbu k čištění.
 • Odnímatelné hlavice kartáčku ocení celá rodina. Stačí vám jen jedna rukojeť.
 • S nabíjecím kartáčkem stihnete při čištění zubů více věcí.

Jak používat sonický kartářek

Nasaďte hlavici kartáčku a uchopte rukojeť kartáčku všemi konečky prstů. Naneste na něj malé množství nepříliš pěnivé zubní pasty nebo speciální gel pro sonické čištění zubů. Abyste zabránili ušpinění okolí od pasty, zapněte kartáček až v ústech. Přikládejte kartáček k jednotlivým zubům a nezapomínejte na čištění dásní společně se zuby.

Postupujte z jednoho zubu na druhý, každou plochu čistěte alespoň 2 vteřiny. Tímto způsobem vyčistěte přední i zadní strany zubů, nezapomínejte na kousací plochy a poslední stoličky. Optimální doba čištění zubů je asi 23 minuty, které za vás ohlídá funkce časovače kartáčku. Nakonec hlavici kartáčku opláchněte a pro co nejlepší výsledky pravidelně vyměňujte za novou.

Sonický kartáček pro děti i dospělé

Šetrná technologie a snadné používání kartáčku jsou vhodné pro každého – děti i dospělé. Ze široké nabídky vyberete kartáčky pro celou rodinu. Veselý a pestrobarevný dětský sonický kartáček i jednobarevný kartáček pro dospělé.

I když je sonický elektrický kartáček více výkonný než manuální varianty, nepřeceňujte jeho schopnosti. Nezapomínejte na kvalitní mezizubní kartáčky, zubní nitě, ústní sprchy a ústní vody, které si poradí se zbytkem bakterií.

Stále nevíte, který kartáček vybrat? Přečtěte si náš článek Nejlepší sonický kartáček!

celý text skrýt text