Nejprodávanější

Epilátory: jak na epilaci

Užijte si dokonale hladkou pokožku bez chloupků! Dámský epilátor vás zbaví všech nežádoucích chloupků na několik týdnů. Pravidelným používáním dokonce i napořád. Na notino.cz najdete dámské epilátory, které ale využijí i muži. Vsaďte na kvalitu a vyzkoušejte klasický pinzetový nebo IPL epilátor Braun, Philips nebo Rowenta.

Co je epilátor?

Pomocí epilátoru se účinně zbavíte chloupků i s kořínky na celém těle. Na notino.cz najdete klasické pinzetové epilátory i moderní IPL epilátory, jejichž používání je bezbolestné. Dalším typem jsou obličejové epilátory, které jsou šetrné k jemné pokožce v obličeji.

Epilátor vs. depilátor Jaký je mezi nimi rozdíl?

Odstraňování chloupků pomocí epilace může trvat delší dobu a při použití klasických pinzetových epilátorů bývá bolestivější. Při depilaci se zbavíte chloupků jen na povrchu pokožky, a proto je účinek krátkodobý. Epilace naopak odstraňuje chloupky s kořínky, nabízí dlouhodobé výsledky v podobě hladkých nohou nebo podpaží a je cestou k trvalému odstranění chloupků.

Jak vybrat epilátor?

Ať už hledáte epilátor podpaží, na nohy nebo hledáte epilátor chloupků v obličeji, na notino.cz si vyberete. Jaký typ epilátoru pro vás bude nejlepší?

Epilátor s pinzetami

Klasický epilátor s pinzetami pracuje na principu vytrhávání chloupků i s kořínky. A právě kvůli tomu může být metoda odstraňování chloupků pomocí klasického epilátoru více bolestivá. Bolest se odvíjí kromě vaší citlivosti i od počtu pinzet. Čím méně pinzet bude epilátor mít, tím méně bude odstraňování chloupků bolet. Zároveň ale efekt bude menší.

Čím více pinzet epilátor má, tím rychlejší a účinnější epilace je. Docílíte tak dokonale hladké pokožky na několik týdnů. Jeho hlavní výhodou je nižší cena než u moderních IPL epilátorů a možnost použití jak na nohy, tak podpaží a třísla.

Jak používat klasický rotující epilátor?

  • Pokožka je po odstranění chloupků citlivá a může napuchat. Proto používejte epilátor večer, aby se kůže přes noc zklidnila.
  • Před epilací zkraťte dlouhé chloupky. Jinak je epilátor nevytrhne, ale jenom zkrátí.
  • Epilátor přikládejte k napnuté pokožce pod úhlem 90°.
  • Při epilaci přiložte přístroj těsně k pokožce, přímo se jí nedotýkejte.
  • Na epilovaná místa nepoužívejte deodoranty a pokožku nevystavujte přímému sluníčku.

IPL epilátor

Bezbolestný IPL epilátor funguje na principu narušení struktury chloupků pomocí silného pulzního světla. Světelné teplo, které z IPL epilátoru vychází, absorbuje tmavý pigment melanin v kůži a rozpustí strukturu chloupku. Při pravidelném používání ztrácí kořínek schopnost vytvářet nový chloupek.

Výhodou tohoto epilátoru je dlouhodobější efekt než u klasického holicího strojku nebo žiletky. Zároveň odstraňování chloupků pomocí fotoepilace nebolí. Díky speciálním nástavcům využijete IPL epilátor pro odstranění chloupků na nohách, podpaží i v oblasti intimních partií.

Jak používat IPL epilátor?

  • Pokožku nejdříve oholte. Epilátor se tak lépe dostane až ke kořínkům.
  • Pokud to přístroj nabízí, vyberte vhodnou intenzitu světla podle typu vaší pokožky.
  • Epilátor přikládejte postupně k pokožce a po osvětlení oblasti přesuňte dále.
  • IPL epilátor nepoužívejte během těhotenství, při kojení, onemocnění kožními chorobami, epilepsii nebo při alergii na UV nebo sluneční záření.
  • Po odstranění chloupků nevystavujte pokožku asi dva týdny přímému slunečnímu záření.

Laserový epilátor

Na podobném principu jako IPL epilátor pracuje také laserový odstraňovač chloupků, se kterým se setkáte například v profesionálních salonech. Hlavním rozdílem je typ světla, který vyzařuje. Profesionální laserový epilátor se zaměřuje na konkrétní vlasový folikul, účinek a výsledek je totožný jako u IPL epilátoru: dlouhotrvající hladká pokožka.

Epilátor na obličej

Speciální typ epilátoru nebo vyměnitelný nástavec na epilátor se postará o šetrné odstranění chloupků z oblasti obličeje. Elektrický epilátor na obličej využijete při úpravě obočí, epilaci horního rtu, brady, krku a čela. 

Nezapomínejte na údržbu epilátoru

Nejen kvůli efektivnímu výsledku, ale i z hygienických důvodů byste neměli podceňovat důkladnou údržbu klasického epilátoru s pinzetami. Některé typy snadno vyčistíte pod tekoucí vodou, pro jiné jsou určeny štětečky, kterými odstraníte zbytky chloupků.

celý text skrýt text