Proti celulitidě

Dejte celulitidě sbohem a užijte si hladkou pevnou pokožku. Masírujte každý den pokožku přípravky na celulitidu, které urychlí spalování tuků, zlepší cirkulaci krve a zabraní zadržování vody v tkáních. Na notino.cz najdete účinné krémy na celulitidu, kávové peelingy proti celulitidě, intenzivní noční péči i chladivé masážní oleje s kofeinem. Vyberte si z nabídky osvědčených značek Bi-Oil, Clarins, Institut Esthederm, Shiseido a dalších za skvělé ceny! Více o boji proti celulitidě.

Nejprodávanější

Jak na celulitidu

Celulitida neboli lipohypertrofie, lidově také pomerančová kůže, trápí asi 90 % žen bez ohledu na jejich hmotnost, nevyhýbá se však ani mužům a objevit se může v každém věku. Ať už je způsobena zadržováním vody v těle, nadváhou nebo stavem lymfatického oběhu, poradíme vám, co pomáhá na celulitidu a jak se jí účinně zbavit.

Co je celulitida a co ji způsobuje?

Pomerančová kůže se objevuje především v oblastech, kde se ukládá tuk. Nejčastější je celulitida na stehnech, celulitida na zadku, běžně se může vyskytovat také na rukou, nohou a břiše. K jejím projevům dochází, když se podkožní tukové buňky začnou zvětšovat vlivem nadměrného ukládání “odpadních” metabolických látek. Tím se naruší struktura pojivové tkáně (kolagenu a elastinu) v pokožce a změní se síťové uspořádání proteinových vláken, které se začnou smršťovat a na pokožce se vytvoří důlky a hrbolky.

Nejedná se však o nic nebezpečného, tento proces je pokožce zcela přirozený a celulitida se tak řadí spíše mezi kosmetické vady. I tak nás celulitida umí pořádně potrápit, a to hlavně v létě. Přesto, že se může vyskytovat celulitida u mužů, ženy k ní mají predispozici způsobenou menším obsahem pojivové tkáně v pokožce. S celulitidou se tedy setká 9 z 10 žen.

Co ovlivňuje vznik celulitidy:

 • genetické predispozice a kvalita i pružnost kůže
 • dehydratace
 • hormonální změny a výkyvy hladiny estrogenu (především v období menopauzy a puberty)
 • nezdravé stravování
 • pomalý metabolismus
 • hormonální antikoncepce
 • nadváha a nedostatečná fyzická aktivita

Stádia celulitidy

 1. Celulitidu vidíme pouze pokud kůži zmáčkneme prsty. Je to počáteční stádium, ve kterém se dá pravidelnou péčí celulitidu odstranit.
 2. Celulitida je viditelná již při zatnutí svalů. Takto mírně pokročilou celulitidu je možné odstranit intenzivní péčí.
 3. Pokud jsou hrbolky na kůži vidět bez zatnutí svalů a bez ohledu na to, zda stojíme nebo sedíme, jedná se o pokročilou fázi celulitidy. Delší a pravidelnou péčí její projevy můžeme zmírnit.
 4. Poslední fázi celulitidy úplně zvrátit nelze, jedná se o velmi hluboké hrbolky, které vzniknou zanedbáním počáteční fáze celulitidy. Přesto je možné intenzivní péčí zlepšit stav pokožky.

Druhy celulitidy

Existují dva druhy celulitidy, a přestože vypadají podobně, každý z nich vyžaduje trochu jinou péči.

Tuková celulitida

Tato celulitida na břiše, stehnech i hýždích je způsobena nadváhou. Adipocyty jsou zbytnělé tukové buňky, které se tlačí přes vazivovou tkáň a dokážou se zvětšit i o šedesátinásobek své původní velikosti. Tyto buňky utlačují cévy a zhoršují prokrvení kůže.

Jak se zbavit celulitidy způsobené hromaděním tuků?

 • Změna stravovacích návyků – Zařaďte do svého jídelníčku čerstvé potraviny a omezte příjem tuků a cukrů.
 • Dodržujte pitný režim – Dehydratace je jednou z hlavních příčin celulitidy, pijte pravidelně a příjem tekutin rozložte do celého dne. Ke zmírnění projevů dehydratace pokožky vám pomůžou také hydratační tělová mléka, které pomáhají uzamknout hydrataci v hlubších vrstvách kůže.
 • Pravidelný pohyb i relaxace – Pohyb pomáhá celulitidě nejen bránit a zbavovat tělo tuku a škodlivin, ale čím je kůže pevnější, tím méně je celulitida vidět. Nezapomínejte také na pravidelný odpočinek, stres totiž zvyšuje množství toxinů v těle a ty se pak ukládají právě ve formě nevzhledných ďolíčků.
 • Masírovaní kůže – Masírujte kůži alespoň dvakrát denně pro zlepšení prokrvení pokožky. Přípravky na celulitidu obsahují speciální složky, které pomáhají stimulovat spodní vrstvy pokožky k obnově svých struktur. Vyzkoušejte krém na celulitidu s kofeinem, zeleným čajem nebo s olejem z kávových zrn. V nabídce produktů proti celulitidě najdete také skořicový gel, který pomáhá urychlovat metabolismus a odbourávat tuky.
 • Pečujte o kůži během sprchování – Masírujte pokožku každý den také během sprchování, vyzkoušejte například masážní kartáč nebo masážní rukavice, které probudí lymfatický systém a rozproudí krev v pokožce. Dvakrát týdně zařaďte také peeling na celulitidu, který je obohacený o kofein a další speciální látky proti celulitidě.

Vodová celulitida

Vodová celulitida je způsobena nadměrným zadržováním vody v těle, jejíž příčinou mohou být hormonální výkyvy i hormonální antikoncepce, která zasahuje do kolagenního režimu podkožního vaziva a má za následek zbytnění tkáně. Vznikají tak otoky způsobené neprůchodností lymfy, touto celulitidou trpí i velmi štíhlí lidé.

Jak odstranit celulitidu způsobenou zavodněním?

 • Lymfatické masáže – Lymfa je mízní tekutina, která protéká pod pokožkou a pomáhá vylučovat odpadní látky z těla. Pokud se její průtok zpomalí, začnou se škodliviny ukládat v těle. K jejímu rozproudění doporučujeme lymfatické drenáže, které provádí zkušený masér pomocí tlakových vln.
 • Pravidelný pohyb – Pohybem opět rozproudíte lymfu. Plavání, běh nebo další silová cvičení dokážou zázraky.
 • Domácí masáže a zábaly – K pravidelným masážím pokožky vyzkoušejte krém proti celulitidě s výtažky z mořských řas nebo skořice. Na domácí zábaly doporučujeme přírodní bahno z Mrtvého moře nebo skořicový gel na celulitidu.
 • Sprchový peeling – K doplnění pravidelných masáží a zábalů přidejte také pravidelný peeling pokožky. Dopřejte si kávový peeling na celulitidu, který povzbudí krevní oběh a dodá pokožce jas a pevnost. Celulitida na nohou začne rychle mizet, uvidíte.
 • Dostatečný pitný režim

Přípravky na celulitidu

Ať vás trápí celulitida na rukou nebo v oblasti boků, na notino.cz najdete celou řadu účinných krémů a gelů, které vám pomohu zmírnit projevy obou typů celulitidy a navrátit vaší pokožce hladký pocit:

 • Krém na celulitidu se rychle vstřebává a napomáhá vypnutí pokožky.
 • Olej na celulitidu je vhodný zvláště pro suchou pokožku. Pro správnou hydrataci jej aplikujte na navlhčenou pokožku.
 • Gel proti celulitidě příjemně chladí a není mastný. Pokožku dokonale hydratuje a hodí se k pravidelné péči zabraňující ochabnutí kůže.
 • Masážní přípravky na celulitidu doporučujeme používat denně, dopřejte své pokožce každý večer aspoň pěti minutovou masáž.
 • Peeling na celulitidu používejte 2–3x týdně, aby se kůže příliš nenamáhala. Pokožku intenzivně prokrví a zjemní.
 • Pro ještě intenzivnější péči můžete zvolit také koncentrovanou noční péči na celulitidu.

Oblíbené složky krémů a gelů na celulitidu

 • Vitamin E slouží jako antioxidant a chrání pokožku před škodlivými volnými radikály.
 • Kofein zlepšuje mikrocirkulaci krve v pokožce a podporuje rozpouštění tukových buněk.
 • Zelený čaj pomáhá urychlit rozpouštění tukových buněk a brání jejich ukládání.
 • Elastin navrací pokožce pružnost a flexibilitu.
 • L-karnitin aktivuje přeměnu tukových částeček na energii.
 • Skořice zlepšuje prokrvení pokožky a urychluje metabolismus.
 • Olej z chilli odstraňuje otoky a napomáhá odvodňování.

Objevte nejlepší krém na celulitidu na notino.cz a dejte sbohem nepříjemným ďolíčkům, které nás umí občas pěkně potrápit. Už během pár týdnů bude pokožka na rukou, nohou i bocích hladká a pevná, pusťte se do intenzivní péče již dnes.

celý text skrýt text