Proti striím

Trápíte se nad tím, jak se zbavit strií? Strie jsou vedle celulitidy jedním z nejrozšířenějších kosmetických problémů současnosti. Existuje celá řada přípravků, které s nimi bojují a navracejí pokožce její původní vzhled. V této kategorii naleznete přípravky, které viditelně redukují strie, zmenšují je a zmírňují jejich viditelnost.

 

Vyzkoušejte třeba vysoce účinný arganový olej. Účinně bojuje proti striím, vráskám i jizvám, podporuje obnovu buněk a hydratuje pokožku. Nebo si vyberte účinný krém proti striím, který obnovuje elasticitu kůže a působí jednak proti již existujícím striím, ale i jako jejich prevence. V nabídce notino.cz najdete i nejrůznější gely, tělová mléka nebo oleje na strie. Více o boji proti striím.

celý text skrýt text

Nejprodávanější

Jak na strie

Strie neboli pajizévky jsou vnitřní jizvičky, které trápí skoro 90 % všech žen na celém světě. Nejčastěji se s nimi setkávají těhotné ženy. Rychlý růst v mladém věku nebo náhlá změna váhy je také častou příčinou jejich vzniku. Nenechte se však mýlit, tyto jizvičky mohou pěkně potrápit také muže. Víte, jak striím předcházet a jak o ně správně pečovat, abyste zmírnili jejich projevy?

Co jsou strie a co je způsobuje?

Strie jsou velmi snadno rozpoznatelné, projevují se dlouhými perleťovými linkami kdekoliv na těle. Na dotek je kůže hrbolatá, místy můžete cítit důlky v kůži.

Nejdříve mohou být jizvičky červené nebo fialové, po pár týdnech ale vyblednou a jsou jen o něco málo světlejší nebo naopak tmavší než okolní kůže. Strie však nejsou nijak nebezpečné, projevují se jako přirozený následek zvýšené zátěže na pokožku a tělové transformace.

Strie na stehnech

Čím je ovlivněn vznik strií:

 • genetickými predispozicemi a kvalitou i pružností kůže
 • rychlým nárůstem svalového objemu (posilování a kulturistika)
 • hormonálními změnami a přirozenými výkyvy hormonů (puberta, menopauza)
 • těhotenstvím
 • rychlým přibíráním na váze
 • léky obsahujícími steroidy a kortikoidy
 • změnou životního stylu a psychickou námahou

Strie představují nenávratné změny v nejhlubších vrstvách kůže, které vznikají popraskáním elastických vláken, ta nemají dostatek času adaptovat se na náhlou změnu a po natáhnutí prasknou. Zbydou po nich jen malé stopy viditelné převážně na vnitřní straně stehen, břiše, bocích, prsou, hýždích, běžné jsou třeba i strie na zádech. Vznikat mohou v každém věku. Strie u mužů jsou také zcela běžnou záležitostí, obvykle jsou následkem rychlého přibírání na váze nebo jako důsledek růstu svalové hmoty.

Pravidelnou péčí můžeme striím nejen předcházet, ale můžeme jejich vzhled výrazně ovlivnit. Víte, jak na strie?

Prevence strií

Vzniku strií bychom měli předcházet opravdu aktivně, a to nejen v těhotenství. Pravidelné cvičení, hlídání váhy a dodržování pitného režimu je správný základ. Pokožce však můžeme pomoci ještě mnohem více:

 • Používejte přípravky určené k prevenci proti striím, které svým složením dodávají pokožce látky potřebné k podpoře elasticity a zabraňují dehydrataci kůže.
 • Zařaďte do své péče o pokožku peeling na strie, který kůži krásně prokrví a vyživí během sprchování. Sprchový peeling aplikujte až po rozehřátí pokožky pod teplou vodou, vaše póry se otevřou a kůže lépe vstřebává účinné látky. Sprchové peelingy probudí lymfatický systém a aktivují tvorbu kolagenu v pokožce.
 • Pravidelně masírujte riziková místa krémy s obsahem vitaminu E a kyseliny hyaluronové nebo pečujícími oleji na strie.
 • Užívejte vitamín A, E a antioxidanty.

Jak se zbavit strií

Jak se zbavit strií

Pokud se strie přece jen objeví, není třeba se jich obávat. Jizvičky sice na pokožce zůstanou už navždy, jejich konečný vzhled ale můžete v raném stádiu ještě ovlivnit. V první fázi mají strie růžovofialovou barvu a než se tyto jizvičky zacelí, věnujte jim prvních pár týdnů zvýšenou péči a přípravky na strie aplikujte i několikrát denně. Zvolte spíše mastné krémy a oleje na strie, které pomáhají zacelovat jizvy. Většina strií časem sama zesvětlá, některé mohou být viditelné i po čase. Správnou péčí však můžeme docílit jejich vyblednutí

Co pomáhá na strie

 • Pravidelná masáž podpoří krevní oběh a prokrvení dané oblasti.
 • Střídání teplé a studené vody během sprchování působí pozitivně na látkovou výměnu, tím se urychlí odplavování toxinů z těla, zvýší se obnova kožních buněk a elasticita kůže.
 • Promazávání pokožky přípravky na strie alespoň 2x denně pomáhá navrátit pokožce pružnost.
 • Pitný režim rozložený do celého dne. Hydratovaná pokožka se lépe přizpůsobuje změnám, zlepší se její elasticita a odolnost.

Přípravky na strie

Bi-oil na strie

Existuje celá řada přípravků, které pomůžou obnovit elasticitu vaší kůže, dosáhnout sjednocení barvy pokožky a zmírnit viditelnost strií. Časté promazávání kůže v nejvíce rizikových oblastech umí doslova zázraky. Na notino.cz najdete nejrůznější krémy, balzámy, mléka a séra proti striím pro všechny typy pokožky:

 • Krém na strie podpoří vstřebávání strií a zabraňuje dehydrataci kůže a ztrátě elasticity. Na čerstvé jizvičky použijte mastnější krém na strie a jizvy. Na starší jizvičky můžete použít hydratační krém na strie.
 • Olej na strie obsahuje velké množství prospěšných látek, které podpoří obnovu buněk v pokožce. Oleje jsou vhodné zvláště pro suchou a dehydratovanou pokožku, rychle vstřebávají a nezanechávají mastný film.
 • Masážní přípravky na strie urychlují regeneraci poškozené pokožky. Pro masáže můžete použít také kokosový, ricinový nebo arganový olej.
 • Peeling na strie používejte 2–3 x týdně během sprchování, zlepšíte tak krevní oběh.
 • Pro ještě intenzivnější péči můžete zvolit také koncentrovaný noční gel proti striím.

Oblíbené složky krémů na strie

 • Vitamin E slouží jako antioxidant a chrání pokožku před škodlivými volnými radikály.
 • Kyselina hyaluronová na sebe váže velké množství vody, dodává kůži elasticitu a zabraňuje dehydrataci.
 • Přírodní oleje jako jojobový, mandlový, skořicový nebo arganový zvláčňují pokožku.
 • Elastin navrací pokožce pružnost a flexibilitu.
 • Panthenol hydratuje pokožku a má zklidňující účinky.

Strie v těhotenství

Až 90 % těhotných žen trápí strie, které se obvykle začínají objevovat okolo 6. měsíce těhotenství. S preventivní péčí o pokožku byste měla začít nejpozději ve 3. měsíci těhotenství. Začněte promazávat pokožku dvakrát až třikrát denně, a to převážně v rizikových oblastech břicha, prsou a stehen. Nezapomeňte také na péči o strie po porodu.

Strie v těhotenství

Nejlepší oleje na strie v těhotenství

 • Pěsticí olej na strie v těhotenství Weleda Pregnancy obsahuje čistě přírodní ingredience a působí preventivně proti vzniku strií. Zároveň pomáhá redukovat strie vzniklé a viditelně zlepšuje pružnost pokožky.
 • Speciální olejová péče Bi-Oil na strie obsahuje vitamín A i E a působí jako prevence proti striím, ale je také účinný bojovník se staršími jizvičkami. Sjednocuje tón pokožky a nezanechává mastný film.
 • Tělový olej Eucerin pH5 je vhodný pro všechny typy pleti včetně velmi citlivé pokožky. Je ideální nejen pro období těhotenství, ale jemně pečuje o strie na břiše po porodu a strie na prsou v období kojení.

Odstranění strií u dermatologa

Co na strie, pokud chcete jejich vstřebávání ještě více urychlit? Pro pomoc s odstraněním strií se můžete také svěřit do rukou odborníků na estetickou dermatologii. K odstranění jizev a strií se v současnosti využívá několik metod – CO2 laser, mikrojehličková radiofrekvence a kortikosteroidní injekce. Jedná se o bezbolestné a neinvazivní metody.

Není třeba bát se strií, když víte, jak o ně správně pečovat. Na notino.cz najdete ten nejlepší krém na strie přesně určený vašim potřebám i preferencím. Jizvičky vám pak začnou mizet před očima, uvidíte sami.

Zajímají vás další tipy? Přečtěte si náš článek Jak se zbavit strií!

celý text skrýt text