Parfémy

Filtr
Cenové rozpětí

Značka
Zobrazit další
Dárky a akce
Hodnocení
 •   2342
 •   1045
 •   199
 •   50
 •   46
Doporučeno

Objevte svět parfémů

Vstupte s námi do světa vůní a vyberte si parfém na notino.cz! V naší nabídce najdete tisíce značkových parfémůtoaletních vod nebo tělových sprejů od více než dvou set světových výrobců.

Neustále pro vás objevujeme další parfémové novinky a každý týden vám nabízíme desítky zlevněných parfémů v akci. U nás najdete ty nejznámější parfémové bestsellery od oblíbených značek Calvin Klein, Hugo Boss, Yves Saint Laurent nebo Armani, ale i jedinečné niche parfémy, které ocení i ti největší znalci.

Výběr parfémů vám maximálně usnadníme. Snadno si u nás vyfiltrujete, zda hledáte parfémy pro ženy, pánské parfémy, ale i unisex parfémy vhodné pro obě pohlaví. Podle požadované intenzity a výdrže vůně si vyberte parfém, toaletní a parfémovanou vodu nebo kolínskou.

Preferujete určitý druh vůní? Klikněte ve filtraci, zda hledáte květinové, vodní nebo třeba dřevité vůně a vyberte si parfém přesně podle svých představ. Pro nerozhodné nabízíme vzorky parfémů, díky nimž si parfém můžete dopředu vyzkoušet.

K parfemovaným a toaletním vodám nabízíme také parfémovanou kosmetiku i krásně balené dárkové sady parfémů, které se skvěle hodí jako dárky pro ženy i pro muže.

Na prodej parfémů se v Notinu specializujeme. Vyberte si z naší široké nabídky ten nejlepší parfém, který vás perfektně doplní!

Parfémy: vše co jste chtěli vědět

Vůně nás obklopují celý život. Dokáží zlepšit naši náladu, vyvolat příjemné vzpomínky a probudit naše smyly. Ta nejlepší vůně vám dodá sebevědomí a propůjčí vám neviditelnou auru, která vás bude provázet na každém vašem kroku. Vyberte si tu pravou.

Jak si vybrat parfém?

Čas na nový parfém? Ať už vybíráte parfém pro sebe nebo jako dárek, bude se vám hodit několik základních informací, jak se ve světě vůní zorientovat.

Intenzita parfémů: Toaletní vs. parfémovaná voda

Parfém, parfémovaná nebo toaletní voda? Rozdíl mezi nimi tkví v procentuálním obsahu vonných látek. Obecně můžeme říci, že čím je koncentrace vyšší, tím je vůně intenzivnější a vydrží vonět delší dobu. Pamatujte ale, že intenzitu a výdrž vůně ovlivňuje i kvalita složek parfému a další faktory. Kvalitní značkové parfémy s nižší koncentrací vůně tak mohou vydržet vonět déle než levné parfémy s vyšší koncentrací. Jaké koncentrace mají jednotlivé typy vůní?

 • Parfém (Extrait de Parfum – P) představuje s obsahem 15–30 % vonných složek v parfémové kompozici nejsilnější prodávanou formu vůně. Stačí ho aplikovat ve velmi malém množství a vydrží vonět i desítky hodin.
 • Parfémovaná voda (Eau de Parfum – EdP) obsahuje 8–15 % vonných esencí v přibližně 85% alkoholu. Spolu s toaletní vodou představuje neprodávanější formu vůní. Na kůži vydrží vonět přibližně 4–8 hodin.
 • Toaletní voda (Eau de Toilette – EdT) se svým obsahem 4–8 % vonné kompozice v přibližně 80% alkoholu představuje nejvhodnější typ vůně na denní nošení. Vonět na vás vydrží asi 3–4 hodiny, poté je třeba se navonět znovu.
 • Kolínská voda (Eau de Cologne – EdC) obsahuje 3–5 % vonných složek rozpuštěných v přibližně 70% alkoholu. Její výdrž se pohybuje kolem 2 hodin, vyžaduje tedy častější aplikaci. Bývá spojována především s vůněmi pro muže, existuje ale i celá řada kolínských vod pro ženy.

Složení parfémů: Obsah vonných složek a výdrž

Parfém 15–30 % i desítky hodin
Parfémovaná voda 8–15 % cca 4–8 hodin
Toaletní voda 4–8 % cca 3–4 hodiny
Kolínská voda 3–5 % cca 2 hodiny

Parfémy podle určení

Parfémy se klasicky dělí na dámské, pánské, dětské a unisex vůně. A pro každou z těchto kategorií je typický jiný druh vůní:

 • Parfémy pro ženy jsou charakteristické především vůní květin, jako je jasmín, růže, pomerančový květ nebo konvalinka. Výrazně se v dámských vůních projevuje také ovoce, pudrové tóny, vanilka nebo koření.
 • Parfémy pro muže se obvykle vyznačují výraznější dřevitou vůní, kterou doprovází svěží citrusy a koření. Oblíbená je v pánských vůních také levandule, orientální složky, kůže nebo tabák.
 • Unisex parfémy jsou univerzální parfémy pro muže i pro ženy. Unisex vůně se často vyznačují výraznou citrusovou složkou a dále dřevitou vůní nebo vodními a zelnými tóny.
 • Dětské parfémy jsou obvykle sladké parfémy s vůní bonbónů, žvýkaček, coly, karamelu a šťavnatého ovoce. K sladké vůni se pak přidává i jemná vůně květin nebo třeba kokosu.

Složení parfémů

Hlava, srdce a základ parfému

Všimli jste si, že u většiny parfémů se jejich vůně mění v čase? Parfémová kompozice se totiž obvykle skládá ze tří po sobě jdoucích částí, které tvoří takzvanou olfaktorickou pyramidu:

 • Hlava parfému (svrchní tóny) je tím, co cítíte ihned po navonění. Obvykle ji tvoří lehké citrusové a bylinkové tóny, jejichž úkolem je upoutat vaši pozornost. Hlava odeznívá po pár sekundách až několika minutách a ustupuje srdci parfému.
 • Srdce parfému (střední tóny) se začíná rozvíjet přibližně po 15 minutách a vydrží vonět 2–3 hodiny. V srdci najdeme nejčastěji květiny a dále vůni ovoce, koření a zelené tóny.
 • Základ parfému (nízké tóny) je vnímatelný asi po půlhodině a často vydrží vonět řadu hodin. V základu vůně se nejčastěji nachází dřevité složky, pižmo, ambra, ale i orientální akordy, jako je kadidlo nebo vanilka.

Podle parfémové pyramidy je komponována velká část vůní, existují ale i vůně s lineárním uspořádáním, které voní po celou dobu stejně.

Druhy vůní

Podle vůně se parfémy dělí na aldehydové, aromatické, citrusové, dřevité, chypre, kořenité, kožené, květinové, orientální, ovocné, vodní a zelené. Tyto základní skupiny vůní se dále dělí, a tak existují parfémy květinově ovocné, chyprově dřevité, orientální kořenité a další. Stačí kliknout na oblíbenou skupinu v naší filtraci a vybrat ten nejlepší parfém podle druhu vůně.

Oblíbené složky parfémů

Ačkoliv se ve složení parfémů obvykle uvádí jen několik ingrediencí, většina parfémů jich obsahuje několik desítek až několik stovek. Některé z nich se v parfému projevují výrazněji a jiné jsou pro běžného člověka jen těžko identifikovatelné. K těm nejoblíbenějším složkám parfémů patří bezesporu jasmín, růže, kosatec, oud, vanilka nebo fialka. Zamilovali jste si některou z ingrediencí a chcete ji cítit i ve svém novém parfému? Navštivte naši stránku Vůně parfémů a vyberte si parfém podle složení.

Niche parfémy s puncem výjimečnosti

Chcete se svou vůní odlišit od většiny a podtrhnout s ní svou jedinečnost? Pak zabruste do naší sekce niche vůní! Tyto luxusní parfémy jsou výjimečné nejen kvalitou složek, ale i neobvyklými vonnými kompozicemi, které ve vás zanechají výrazný dojem.

Jak správně zkoušet parfém?

Ať už zkoušíte vzorek parfému doma, nebo se vypravíte do parfumerie, doporučujeme dodržet pár základních pravidel:

 • Parfém vyzkoušejte na vlastní kůži. Vůně totiž reaguje s pH vaší pokožky a na papírku nebo zápěstí někoho jiného bude vonět jinak. Papírek v parfumerii použijte na prvotní otestování více vůní a ty nejlepší parfémy pak aplikujte přímo na kůži.
 • Nedejte pouze na první dojem. Nechte vůni parfému plně rozvinout. Svrchní tóny parfémů vydrží sotva několik minut, ale parfém by vám měl vonět po celou dobu.
 • Zkoušejte maximálně tři parfémy za sebou. Víc vůní není váš nos schopný rozlišit.

 Jak používat parfém?

Ten nejlepší parfém jste si už vybrali? Pojďme se tedy podívat, jak parfém správně nosit, aby se vůně co nejlépe rozvinula a jak ho správně skladovat, aby vám vydržel úžasně vonět co nejdéle.

Jak nosit parfém? Základní pravidla aplikace

 • Aby se vůně co nejlépe rozvinula, nastříkejte parfém na pulzní místa, jako jsou krční tepny, zápěstí, loketní a podkolení jamky nebo pokožku za ušima. Při aplikaci parfému na zápěstí se následně vyhněte tření zápěstí o sebe, nadměrné zahřívání vůni nesvědčí a rychleji vyprchá.
 • Doporučujeme místa aplikace nejprve natřít vazelínou, krémem nebo olejem. Parfém se nevsákne do pórů a vydrží vonět o poznání déle.
 • Jestli chcete vůni parfému ještě více podpořit, používejte spolu s ním i další parfémovanou kosmetiku ze stejné řady – parfémované tělové mléko, sprchový gel nebo deodorant. Kupte si dárkovou sadu parfémů, ve které najdete všechny produkty pohromadě.
 • Na teplejších pulzujících místech se sice parfém intenzivně rozvine, ale už tak dlouho nevydrží. Proto ho nastříkejte i na několik chladnějších míst na těle, jako jsou ušní lalůčky nebo kolena. Vydrží tam vonět mnohem déle.
 • Prodloužit vůni parfému můžete i aplikací na vlasy, kam ho nastříkáte ze vzdálenosti alespoň 15 centimetrů. Parfém ale může při častější aplikaci vlasy vysušovat, proto raději k provonění vlasů používejte speciální vůně do vlasů.
 • Pokud nechcete parfém aplikovat přímo na pokožku, nebo nechcete vonět příliš silně, můžete vůni rozprášit před sebe do vzduchu a oblakem vůně projít.
 • Pokud víte, že vaše parfémovaná nebo toaletní voda nevydrží vonět celý den, noste s sebou miniaturu parfému, malý plnitelný rozprašovač parfému nebo vzoreček parfému v kabelce a v případě potřeby se kdykoliv vůní znovu přestříkejte.

Parfémy podle příležitosti a ročního období

Umění nosit parfém nespočívá jenom ve správné aplikaci vůně, ale i ve výběru té správné vůně pro konkrétní příležitost nebo roční období. Podle denní doby volte vůně následujícím způsobem:

 • Vůni pro denní nošení volte lehčí a svěží. Citrusová nebo květinová vůně bude to pravé. Intenzitou jsou nejvhodnější toaletní vody nebo kolínské.
 • Vůně pro večerní nošení může být trochu těžší, výraznější a smyslnější. Správnou volbou bude parfémovaná voda, která si udrží intenzivní vůni po celý večer.

Stejně jako platí, že lehčí vůně se hodí pro denní a těžší pro večerní nošení, i ke každému ročnímu období náleží určitý typ vůní. Obecně můžeme říci, že čím větší je zima, tím intenzivnější, sladší a pikantnější parfém se k ní hodí a naopak:

 • Typické jarní parfémy jsou stejné, jako jaro samo – lehké, svěží a plné jarních květin, jako je konvalinka nebo jasmín.
 • Ty nejlepší letní parfémy by vás měly osvěžit a povzbudit v letním horku. Ideální jsou citrusové svěží vůně, ale i vodní a zelené tóny.
 • podzimními parfémy přichází na řadu pikantnější, těžší a sladší vůně. Podzimu vévodí koření jako vanilka nebo kardamom, i vzácná dřeva jako santal nebo cedr.
 • Zimní parfémy jsou nejtěžší a nejsmyslnější. Snoubí se v nich nádech orientu, sladké ovoce a gurmánské tóny.

Ten nejlepší parfém pro jakoukoliv příležitost ale samozřejmě vždy přizpůsobte svému osobnímu vkusu a momentální náladě. Nejdůležitější je cítit se ve zvolené vůni dobře.

Jak skladovat parfém, aby co nejdéle vydržel?

Máte svůj oblíbený parfém vystavený na poličce v koupelně nebo třeba na okně? Chyba. Parfému nesvědčí teplo, vlhko ani sluneční záření. Nejdéle vám vydrží na suchém, temném a chladném místě. Dobře se mu bude dařit v původní krabičce v místnosti s teplotou do 20 °C.

Nejprodávanější parfémy na notino.cz: