Jak pečovat o vlasy

Trápíte se při pohledu na svoje splihlé, masné nebo suché vlasy? Správná péče o vlasy sice není raketová věda, mnoho z nás však opakuje ty stejné chyby stále dokola. Projděte si s námi krok za krokem, jak správně se starat o vlasy. Kosmetika vybíraná s ohledem na váš typ vlasů spolu se správným zacházením udělá divy. Takže, jak na krásné vlasy?

1. krok - Péče o pokožku hlavy

Zdraví vlasů začíná u pokožky, kterou ale často zatěžujeme nánosem stylingu a nečistot. Pro její maximální očistu použijte jednou týdně peeling na vlasy. Pokožku nejen vyčistí, ale také příjemně prokrví.
 
Nesmíme zapomínat na výživu a hydrataci. Tu vlasům dopřejí speciální vlasová tonika a vody. Mezi naše bestsellery patří péče proti vypadávání vlasů a na podporu jejich růstu. Naneste tonikum ke kořínkům vlasů a proveďte jemnou masáž pro vstřebávání. Krásná hříva na sebe pak nenechá dlouho čekat!

2. krok - Správné mytí vlasů

Ať už se vám hodně mastí vlasy, barvíte se nebo máte suchou pokožku hlavy, jistě pro vás máme ten pravý šampon. Vodu při mytí volte příjemně vlažnou. Horká dráždí pokožku a poškozuje vlasy, studená je zase nedostatečně opláchne. Šampon vmasírujte od kořínků ke konečkům tak, abyste vlasy příliš necuchali a důkladně opláchněte.

A jak často si mýt vlasy? Odborníci radí maximálně jednou až dvakrát týdně. Příliš časté mytí totiž může vlasům škodit. Pokud vaše vlasy hodně mastí nebo třeba hodně sportujete, ani každodenní mytí vlasů nemusí být problém – jen používejte jemný šampon pro každodenní mytí.

3. krok - Výživa a hydratace vlasů

Věděli jste, že mytí vlasů šamponem otevírá strukturu vlasů a jsou tak zranitelnější? Proto tu je kondicionér, který sktrukturu uzavírá a uhlazuje povrch vlasu. Jednou za týden či dva použijte také masku pro intenzivní regeneraci vlasů.

Bezoplachová péče je must-have! Séra na konečky vlasů, vlasové oleje či uhlazující krémy na vlasy slouží jako doplňková péče i rychlá záchrana.

A jak používat kondicionér nebo masku na vlasy? Naneste je do umytých, ručníkem vysušených vlasů – vždy alespoň 3 centimetry od kořínků. Nechte působit po dobu doporučenou na obalu a poté důkladně opláchněte.

4.krok - Rozčesávání vlasů

Začněte výběrem vhodného kartáče, který bude sedět délce a hustotě vašich vlasů.

Nezapomeňte se učesat před umytím, během šamponování pouze jemně promněte vlasy ve svislé poloze a poté z nich vodu opatrně vymačkávejte.

Mokré vlasy jsou náchylnější k poškození při česání, proto je před kartáčování nechte proschnout. Pokud trpíte na zacuchané vlasy, naneste do nich nejprve sprej na rozčesávání vlasů.

5. krok - Ochrana vlasů před teplem

Než vezmete žehličku či fén do ruky, naneste po celé délce vlasů krém nebo sprej na ochrannu vlasů před teplem, který zabrání jejich poškození během tepelné úpravy.

Riziko poškození snížíte i výběrem vhodného elektra. Vyměňte svůj starý nešetrný vysoušeč vlasů za fén na vlasy s ionizátorem a pořiďte si keratinovou či parní žehličku, která neničí vlasová vlákna. S teplotou šetřete. Čím jsou vaše vlasy jemnější a poškozenější, tím více teplotu snižte.

Filtr
Cenové rozpětí

Značka
Zobrazit další
Pro koho?
Dárky a akce
Hodnocení
  •   2049
  •   680
  •   210
  •   29
  •   59
Nejprodávanější