Elektrický holicí strojek

Elektrické holicí strojky
Filtr
Cenové rozpětí

Dárky a akce
Hodnocení
 •   34
 •   2
Nejprodávanější

Jak vybrat holicí strojek

Toužíte po dokonale oholené tváři? Na notino.cz najdete širokou nabídku planžetových nebo frézkových holicích strojků s řadou vlastností usnadňujících celý proces holení. Vyberte si pánský holicí strojek Braun, Philips nebo Rowenta, se kterým se snadno a rychle oholíte kdykoliv a kdekoliv. A užijete si hladkou tvář.

Planžetový nebo frézkový holicí strojek?

 • Planžetový holicí strojek pracuje na principu kmitajících ostrých nožů pod planžetami. Při holení projdou nože otvory v těchto kovových páscích a zastřihnou vousy. Čím více planžet holicí strojek má, tím poskytuje snadnější a dokonalejší oholení. Lépe totiž kopíruje tvar obličeje. Nejčastěji se setkáte s holicím strojkem pro muže se 3 planžetami.
 • Frézkový holicí strojek poznáte podle 2 až 3 rotujících hlavic s břity, které přesně kopírují tvar obličeje a zastřihují vousy. Na rozdíl od planžetových jsou tyto rotační holicí strojky tišší.

Dnešní typy pánských holicích strojků si bez obtíží poradí s tvrdými i hustými vousy bez ohledu na to, zda jsou planžetové nebo frézkové. Vyberte si ten nejlepší holicí strojek podle toho, jaký způsob holení je pro vás pohodlnější.

Elektrický holicí strojek pro citlivou pokožku?

Dokonale hladkou tvář si užijete i s citlivou pokožkou. Vyberte si planžetový holicí strojek s chlazením, nebo frézkový strojek s měkčeným povrchem hlavic, které nedráždí pokožku.

Napájení holicích strojků pro muže

 • Akumulátorové napájení je praktickým řešením především na cesty nebo do koupelen, kde nemáte v blízkosti umyvadla zásuvku. Baterie cestovního holicího strojku vydrží často několik oholení.
 • Elektrický holicí strojek napájený ze sítě bývá ale často levnějším řešením.

Náš tip: Praktickým řešením jsou elektrické holicí strojky, které kombinují akumulátorové a síťové nabíjení. V případě vybití baterie je zapojíte do elektřiny a pokračujete v holení.

Oblíbené funkce elektrického strojku na vousy

 • Mokré holení je funkce, kterou oceníte například ráno ve sprše. Vodotěsný strojek stačí po holení opláchnout pod tekoucí vodou.
 • Samočištění se spustí po zapojení strojku do nabíjecí stanice. Vám tak ušetří čas.
 • Rychlonabíjení oceníte, když nemáte po ruce strojek se síťovým napájením a během hodiny potřebujete mít dokonale hladkou tvář.

Nezapomínejte ani na další příslušenství, které vám ulehčí zpříjemní a zrychlí celý proces holení. Zkuste třeba holicí strojek se zastřihovačem a nástavci, které vám usnadní úpravu vousů.

Tipy, jak se holit elektrickým strojkem

Při přechodu z manuálního na elektrický strojek pokožce trvá, než si na nový způsob holení zvykne. A proto dodržujte několik jednoduchých pravidel holení elektrickým holicím strojkem a vyvarujte se zarudlé a podrážděné pokožky:

 • Zkontrolujte, že je holicí strojek dostatečně nabitý nebo máte v dostatečné blízkosti elektrickou zásuvku.
 • Holte se před umytím obličeje. Pleť po opláchnutí vodou lehce opuchne.
 • Pokud se několik dní neholíte, nejdříve vousy zastřihněte. Až poté použijte strojek na holení.
 • Pokožku při holení citlivých oblastí napněte. Docílíte tak hladšího výsledku.
 • Pánský holicí strojek držte v pravém úhlu k pokožce a tlačte na pokožku všude rovnoměrně. Stačí ale mnohem méně než při manuálním holení.
 • Starejte se o svůj holicí strojek a pravidelně ho čistěte.

Jak pečovat o holicí strojek pro muže

S každým holením se břity holicího strojku opotřebovávají. Abyste si pojistili co nejdelší životnost, udržujte strojek čistý. K tomu využijte například malý štěteček nebo čisticí sprej, kterým odstraníte zbytky vousů a nečistoty. Rozlišujte suché a mokré čištění, kterého se vyvarujte v případě nevodotěsných strojků. Poté strojek lehce osušte, aby na něm nezůstal vodní kámen. Poruchy a pravidelné výměny dílů nechte na v případě dražších holicích strojků na výrobci nebo servisních pracovnících.

Hladká tvář i bez strojku na holení

Elektrický strojek na vousy vás nezaujal? Hladce oholené tváře docílíte i jinak. Vsaďte na žiletku na holení společně s kvalitní pěnou nebo vyzkoušejte klasický způsob holení břitvou, která v posledních letech boduje.

celý text skrýt text