Přejít na hlavní obsah

Kyselina glykolová v kosmetice

Kyselina glykolová (glycolic acid) je nejjednodušší AHA-kyselinou přirozeně se vyskytující v ovoci a cukernatých rostlinách (cukrová třtina). Díky svým malým molekulám proniká velmi snadno do kůže a jedná se tak o nejvyužívanější hydroxykyselinu v produktech péče o pleť. Glykolová kyselina se využívá hlavně jako chemický peeling v dermatologii i v kosmetice pro domácí použití, mezi její výjimečné schopnosti totiž patří vyhlazování vrásek i jizev po akné a celková úprava vzhledu pokožky. Využívá se také pro bělení pigmentů při hyperpigmentaci a při dalších kožních problémech.

 

Vlastnosti kyseliny glykolové

Kyselina glykolová redukuje soudržnost buněk v pokožce a zabraňuje tím tvorbě zrohovatělých vrstev kůže. Tento přírodní chemický peeling navíc váže velké množství vody k buňkám a pleť po jejím použití zůstává jemná a dokonale hydratovaná.

Účinky kyseliny glykolové na pleť

  • Regeneruje a hydratuje pleť a sjednocuje její tón.
  • Pomáhá vyhlazovat vrásky, podporuje tvorbu kolagenu a celkově omezuje projevy stárnutí.
  • Snižuje viditelnost jizev po akné a pigmentový skvrn.
  • Bojuje proti akné a černým tečkám. Navíc účinně stahuje póry.
  • Pomáhá v boji proti striím. Díky svým exfoliačním účinkům totiž rychle odstraňuje odumřelé buňky a zlepšuje celkovou strukturu pokožky.

Kyselina glykolová v kosmetice

Všestranná kyselina glykolová má opravdu blahodárné účinky. Proto ji najdeme nejen v pleťové a tělové kosmetice a v produktech proti striím, ale také v make-upu nebo ve vlasové péči. Kyselina glykolová na pleť působí všeobecně příznivě a je zcela bezpečná. Pokud je ale vaše pleť přecitlivělá, konzultujte použití produktů s kyselinou glykolovou nejdříve se svým dermatologem.

Dopřejte si jemný peeling kyselinou glykolovou i vy! Vsaďte na omlazující glykolový krém, exfoliační sérum, intenzivní noční ampule proti pigmentovým skvrnám nebo tonikum s kyselinou glykolovou proti akné a užijte si krásně jemnou, čistou a sjednocenou pleť.

Zaujala vás kyselina glykolová? Poznejte i další složky kosmetiky, jako je tea tree olej nebo vitamin E.

celý text skrýt text