Přejít na hlavní obsah

Peptidy v kosmetice

Chraňte svou krásu a zrajte s grácií! Peptidy ovládly svět anti-aging kosmetiky a spolu s AHA kyselinami a retinolem se staly vyhledávanou ingrediencí k regeneraci pleti, vyhlazení vrásek a efektivní stimulaci tvorby kolagenu v pleti. Poznejte omlazující účinky peptidů na pokožku a vlasy i vy!

Co jsou peptidy?

Peptidy jsou organické látky tvořené aminokyselinami, které regulují nejrůznější biochemické procesy v buňkách, tkáních i orgánech. Dle obsahu aminokyselin rozlišujeme polypeptidy, oligopeptidy a bílkoviny (proteiny), které jsou stavebními kameny kůže. Mezi ty nejznámější bílkoviny tvořené peptidy patří například kolagen, keratin či elastin.

Peptidy se tedy běžně nacházejí v našem organismu, avšak jakmile jejich množství klesá, naše pleť povadá, ztrácí pružnost a vznikají vrásky. Proto je vhodné doplnit peptidy v kosmetice spolu s dalšími aktivními látkami jako jsou antioxidanty a vitamíny a podpořit svěží a mladiství vzhled naší pleti.

 

Vlastnosti peptidů

Spektrum pozitivních účinků peptidů na pleť a vlasy je opravdu pestré, jejich vlastnosti jsou totiž ovlivněny počtem, druhy a pořadím aminokyselin v každém peptidovém řetězci a různých propojení aminokyselin existují až stovky typů. Kosmetika s peptidy proto obsahuje i vícero typů najednou.

Peptidy na pleť – účinky

 • Pomáhají redukovat vrásky.
 • Zjemňují a vyhlazují pleť.
 • Dodávají pleti hydrataci.
 • Stimulují tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce a navrací pleti pevnost.
 • Napomáhají regeneraci pokožky.

Peptidy na vlasy – účinky

 • Posilují vlasové folikuly.
 • Dodávají potřebnou hydrataci do pokožky hlavy a vlasových kořínků.
 • Podporují růst vlasů, ale také řas i obočí.

Peptidy v kosmetice

Peptidy se díky svým pozitivním účinkům na pleť a vlasy využívají v kosmetickém průmyslu v řadě produktů jako jsou pleťová séra, krémy, dekorativní kosmetika či šampony a masky na vlasy. Kosmetika s peptidy totiž umožňuje viditelně zlepšit stav pokožky a stimulovat pleť, aby se stále obnovovala a potlačovala známky stárnutí. Díky přirozenému výskytu peptidů v lidském organismu jsou navíc vhodné i pro velmi citlivou pleť.

Mezi nejoblíbenější produkty s peptidy patří:

 • Krém s peptidy pomáhá omlazovat pleť, redukovat vrásky i další známky stárnutí a podporovat hydrataci a výživu pokožky. Pleť působí rozjasněná, pevnější a mladistvá.
 • Sérum s peptidy je možné nanášet i dvakrát denně před použitím oblíbeného pleťového krému. Intenzivní péče v podobě séra s peptidy umožňuje redukovat vrásky a jemné linky a působit preventivně proti jejich vzniku.
 • Oční krém s peptidy pomáhá rozjasnit oční okolí, odstraňuje otoky i tmavé kruhy pod očima a vyhlazuje jemné linky a vrásky.
 • Peptidy na opalování obsažené ve sluneční kosmetice pomáhají hydratovat všechny vrstvy kůže během opalování, regenerovat pokožku a bojovat proti pigmentovým skvrnám.
 • Peptidové sérum na řasy pomáhá vyživovat řasy a stimulovat jejich růst pro ještě svůdnější pohled.

Dejte vale vráskám! Intenzivní peptidové sérum a krém s peptidy hýčkají a rozjasňují pokožku a navrací pleti mladistvý šmrnc! Vyzkoušejte další anti-aging složky kosmetiky, jako je kyselina hyaluronová, vitamín E, koenzym Q10 nebo šnečí extrakt a užijte si svěží hydratovanou pleť!

celý text skrýt text