Hlemýždí extrakt

Kosmetika s hlemýždím extraktem může znít odpudivě. Její zázračné vlastnosti vás však rychle přesvědčí o opaku. Legendární pleťové masky, séra a krémy se šnečím slizem jsou pro své omlazující účinky populární nejen v korejské kosmetice. Jsou bohaté na vitamíny A, E, C a kolagen, který bojuje s projevy stárnutí pleti. Elastin se pak postará o pevnost a pružnost pokožky.

K objevení šnečího extraktu došlo vlastně náhodnou. Dělníci pracující na hlemýždích farmách v Jižní Africe měli neskutečně jemnou pokožku na rukou a veškeré škrábance se jim regenerovaly mnohem rychleji než obvykle. Lékař, který na farmě pracoval, začal zkoumat sliz, který šnekům umožňuje pohyb. Tímto náhodným výzkumem se zjistilo, že sliz obsahuje řadu kůži prospěšných látek.

Hlemýždí sliz se pro kosmetické účely získává nenásilnou formou. Hlemýžď je nejdříve očištěn, prochází speciální procedurou a po odebrání extraktu je nepoškozený a zdravý navrácen do chovu.

 

Vlastnosti šnečího extraktu

Hlemýždí extrakt je plný pleti prospěšných látek jako je kyselina hyaluronová, kolagen, alantoin, vitamíny a glykoproteiny. Nejenže tato přírodní látka pomáhá pleť chránit před poškozením a škodlivým UV zářením, ale navrací jí mladistvý vzhled a pružnost.

Účinky šnečího extraktu na pleť

  • Stimuluje buňky k regeneraci a má zvláčňující účinky na pokožku.
  • Vyhlazuje pokožku, intenzivně ji hydratuje a zlepšuje její strukturu.
  • Stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu, bojuje proti vráskám a škodlivým vnějším vlivům.
  • Zklidňuje podráždění pleti a zmírňuje projevy zarudnutí.
  • Prosvětluje nežádoucí pigmentaci pleti a regeneruje jizvy.
  • Redukuje nadměrnou tvorbu mazu v mazových žlázkách a napomáhá tak v boji proti akné. Stahuje póry.
  • Jemně pečuje o sluncem poškozenou pleť.

Kosmetika se šnečím extraktem

Právě díky neuvěřitelně vyvinuté schopnosti šneků rychle se regenerovat, si šnečí extrakt našel okamžitě uplatnění v kosmetickém průmyslu. Pleťová kosmetika se šnečím extraktem je vhodná pro všechny věkové kategorie a používá se i na problematickou a citlivou pleť.

Velmi suchá a šupinatá pokožka si díky účinkům šnečího gelu udrží dlouhodobou hydrataci a jemnost. Šnečí sérum se postará o omlazení zralé pleti i o intenzivní péči o aknózní pleť. Šnečí krém a šnečí maska dokonale vypnou pleť, zbaví pleť tmavší pigmentace a zjemní jizvičky po akné. Čisticí produkty na pleť s hlemýždím extraktem zase pomáhají účinně odstranit odumřelé buňky a regenerovat poškozenou pleť.

Není divu, že se kosmetika se šnečím slizem stala hitem po celém světě. Na notino.cz najdete celou řadu produktů, které budou každý den omlazovat vaši pleť a zanechávat ji krásně hladkou a pružnou. Vyzkoušejte zázračné účinky šnečího krému, plátýnkové masky nebo očního gelu s hlemýždím slizem i vy!

Zajímají vás oblíbené složky využívané v kosmetice? Poznejte i růži, měsíček nebo zlato!

celý text skrýt text

Doporučeno