Přejít na hlavní obsah

Antioxidanty v kosmetice

Braňte svou pleť před negativními vlivy prostředí. Vnější faktory, jako jsou rychlý životní styl, UV záření nebo stres způsobují až 80 % předčasného stárnutí vaší pleti. Na pleť neustále útočí škodlivé volné radikály, které urychlují stárnutí buněk, způsobují úbytek kolagenu a elastinu v pleti, tvorbu vrásek i pigmentových skvrn. Antioxidanty však stojí v obranné linii a dokáží pleť účinně chránit před vnějším zatížením, bojují proti působení volných radikálů a proti oxidačnímu stresu.

Mezi tuto skupinu organických molekul řadíme například vitamin C, E, retinol, beta-karoten, zinek, selen, koenzym Q10 a mnoho dalších pleti prospěšných složek. Co umí?

 

Vlastnosti antioxidantů

Antioxidanty neutralizují škodlivé působení volných radikálů, vytvářejí ochrannou bariéru a zabraňují nežádoucímu stárnutí pleti.

Účinky antioxidantů na pleť

  • Posilují antioxidanty v pleti již obsažené.
  • Chrání buňky před oxidací a degenerativními změnami.
  • Zabraňují poškození buněčných složek kolagenu a elastinu, tím zpomalují proces předčasného stárnutí pleti.
  • Přispívají k lepší regeneraci pleti.
  • Pomáhají vyhladit vrásky a bojují proti pigmentové nerovnosti pleti.

Antioxidanty v kosmetice

Přírodní antioxidanty jsou látky tělu přirozené, jejich množství v organismu je však příliš malé. Pokud toužíte po zdravé pleti bez vrásek, doplňujte je pravidelně s pomocí vhodné kosmetiky s antioxidanty.

Zaměřte se převážně na antioxidační kosmetiku, která je obohacena jak o komplex účinných antioxidantů, tak o další prospěšné látky zabraňující stárnutí pokožky. Antioxidanty by neměly chybět v noční kosmetice i v denních krémech. Pro opravdu intenzivní omlazující dávku sáhněte po regeneračních pleťových maskách a sérech s antioxidanty.

Pokud se chystáte na sluníčko, dopřejte pleti ochranný antioxidační krém na opalování a po opalování ji ošetřete hydratačním krémem s antioxidanty a obsahem dalších vyživujících a zklidňujících látek. Pozornost doporučujeme věnovat také antioxidační vlasové kosmetice, která v létě chrání vlasy před vysušováním a blednutím barvy a v zimě bojuje proti nepříznivým vlivům mrazivého počasí.

Opravdu širokou nabídku antioxidačních sér, masek i hydratačních krémů s antioxidanty najdete jedině na notino.cz. Zpomalte stárnutí pleti a dopřejte jí dávku elixíru mládí, která bude udržovat pokožku dlouho krásnou, bez vrásek a nepříjemné pigmentace.

Zajímají vás složky kosmetiky? Přečtěte si, co umí třeba ceramidy nebo termální voda!

celý text skrýt text