Přejít na hlavní obsah

Kolagen v kosmetice

Kolagen je základním prvkem buněčné architektury, která pomáhá udržovat strukturu, pevnost a odolnost kůže. Jedná se o protein, který se nachází v živočišné podobě (kosti, kůže), ale najdeme také jeho rostlinnou alternativu, která se získává z nutričně bohaté řasy zvané irský mech. Pro kosmetický a zdravotnický průmysl se kromě hovězího a prasečího kolagenu využívá také rybí kolagen, který má nejlepší vstřebatelnost.

Vlastnosti kolagenu

Kolagen má zázračnou vlastnost rychle redukovat kožní nerovnosti a stejně jako kyselina hyaluronová umí vázat velké množství vody, proto jsou kolagen a kyselina hyaluronová v anti-age kosmetice jedny z nejžádanějších látek chránící pleť proti projevům stárnutí.

 

Účinky kolagenu na pleť

  • Působí v hlubších vrstvách kůže, kde stimuluje obnovu buněk a udržuje pokožku pevnou a pružnou.
  • Redukuje vrásky a na pokožce vytváří ochranný film, chrání tak pleť před působením vnějších vlivů.
  • Váže velké množství vody, tím udržuje pleť dlouhodobě hydratovanou.
  • Rozjasňuje pleť a sjednocuje její barvu.
  • Působí proti pigmentovým skvrnám.

Účinky kolagenu na vlasy

  • Zlepšuje celkovou kvalitu vlasů, uhlazuje vlas po celé délce a dodává lesk.
  • Pečuje o pokožku hlavy a udržuje ji hydratovanou.
  • Dodává vlasům objem.
  • Chrání vlasy před lámáním a třepením.
  • Zabraňuje nadměrnému padání vlasů.

Kosmetika s kolagenem

Kolagen v lidském těle tvoří asi třetinu všech proteinů. Již ve 25 letech naše tělo začne produkci kolagenu snižovat a zejména po 40. roku dochází k jeho úbytku až o 1 % ročně. Nezdravý životní styl, nadměrné slunění a genetické predispozice navíc urychlují úbytek kolagenu v těle, proto jej musíme tělu dodávat pomocí doplňků stravy (čistý kolagen) a kvalitní péče o pleť i vlasy.

Kolagen najdeme jako součást produktů pečujících o pleť – krémy a kolagenová séra, v intenzivní anti-age kosmetice pečující o zralou pleť i v běžné dekorativní kosmetice. Je vhodný pro všechny typy pleti, zejména suchou, dehydrovanou a zralou pleť.

Nejlepší kolagen na pleť, který je v současnosti nejvyhledávanější látkou v produktech na péči o zralou pleť, je již zmiňovaný rybí kolagen (mořský). Najdete ho v kolagenových krémech, vyživujících sérech i pečujících maskách.

Vlasové produkty s kolagenem pomáhají regenerovat a vyživovat vlasové vlákno a pečují o pokožku hlavy, což je alfou a omegou krásných vlasů.

Začněte s péčí o pleť s kolagenem již dnes a jeho blahodárné účinky na sebe nenechají dlouho čekat.

S kolagenem už jste se seznámili. Poznejte i retinol, ceramidy nebo probiotika!

celý text skrýt text