Přejít na hlavní obsah

Koenzym Q10 v kosmetice

Koenzym Q10, někdy nazýván vitamin Q, označuje sytě žlutou látku, která je bez chuti i zápachu. Tato nenápadná látka podobná vitaminům je však důležitá pro vznik energie v našich buňkách. Koenzym Q10 se přirozeně vyskytuje v našem těle, kde působí také jako antioxidant a ochraňuje buňky před předčasným stárnutím a toxiny. S věkem však produkce přírodního Q10 koenzymu klesá (již po 20. roku) a je důležité jej pleti pravidelně dodávat, aby neztratila přirozenou pružnost a mladistvý vzhled.

 

Vlastnosti koenzymu Q10

Koenzym Q10 působí jako silný antioxidant, chrání buňky před působením volných radikálů, které vznikají při zvýšené psychické i fyzické zátěži, stresu a nezdravé životosprávě. Pomáhá udržovat správnou funkci pokožky a rychle regenerovat poškozené buňky.

Účinky koenzymu Q10 na pleť

  • Slouží jako prevence proti vráskám a bojuje proti předčasnému stárnutí pokožky.
  • Napomáhá regeneraci kožních buněk a podporuje tvorbu kolagenu a elastinu v pleti. Snižuje tak viditelnost vrásek v každém věku.
  • Navrací pokožce pružnost a pevnost a pomáhá zachovat mladistvý vzhled pleti.
  • Pomáhá při ekzému a podporuje správnou funkci pokožky.

Kosmetika s koenzymem Q10

Koncentrace koenzymu Q10 obsaženého ve tkáních našeho těla se s věkem rychle snižuje a jeho dodatečné doplňování by se mělo stát součástí pravidelné péče o naši pokožku. Mějte však na paměti, že dlouhodobé nadužívání produktů s koenzymem Q10 může zpomalit přirozenou produkci koenzymu v lidském těle a je důležité zvolit správné produkty s ohledem na náš věk a stav pokožky.

Pleťová séra, masky a krémy s koenzymem Q10 pomáhají regenerovat pokožku, vyhladit pleť a vrátit jí svěžest a jas. Koenzym je vhodný pro všechny typy pleti a je dokonce velmi dobře snášen na citlivé pokožce, protože se jedná o přirozenou látku pro naše tělo.

Koenzym Q10 je nenahraditelným pomocníkem v péči o pokožku a ve vaší koupelně by rozhodně přípravky s jeho obsahem neměly chybět. Na notino.cz najdete celou řadu produktů, které budou jemně pečovat o vzhled vaší pleti i pokožky celého těla, ať už s bojem proti vráskám teprve začínáte nebo pečujete o zralou pleť.

Zajímají vás anti-age složky kosmetiky? Poznejte také retinol, kolagen nebo kyselinu hyaluronovou!

celý text skrýt text