Přejít na hlavní obsah

Vitamin E v kosmetice

Vitamín E neboli tokoferol možná mezi jinými složkami kosmetiky působí nenápadně, jedná se však o jeden z nejvýznamnějších antioxidantů, který zpomaluje stárnutí pokožky a chrání buňky před poškozením volnými radikály. Přírodní vitamín E se získává z oleje ořechů, pšeničných klíčků i ovoce, pro kosmetické účely se však vyrábí také synteticky. Oba druhy zabraňují žluknutí olejů, a tak v kosmetických přípravcích působí i jako konzervanty.

Vlastnosti vitaminu E

Vitamin E je silným antioxidantem, který proniká do jednotlivých vrstev kůže, kde regeneruje poškození jednotlivých struktur a hydratuje pokožku zevnitř. Občas bývá nazýván vitamínem lásky a vy si ho pro jeho zázračné účinky určitě zamilujete také.

 

Účinky vitaminu E na pleť

  • Chrání buněčné membrány před poškozením volnými radikály, tím pomáhá zpomalovat stárnutí pokožky.
  • Zmírňuje projevy stárnutí, vyhlazuje vrásky a navrací pleti pružnost a pevnost.
  • Snižuje viditelnost pigmentových skvrn a má dokonce schopnost zvrátit poškození způsobená škodlivým UVB zářením.
  • Napomáhá zklidňovat podrážděnou pokožku a redukuje poškození struktury kůže, urychluje tak regeneraci jizev.
  • Pomáhá při ekzémech, zánětlivých onemocněních kůže a lupénce. Zpomaluje šupinatění pokožky a podporuje její prokrvení.

Účinky vitaminu E na vlasy

  • Hydratuje a regeneruje vlasovou pokožku a zabraňuje tvorbě lupů.
  • Dodává vlasům lesk, zanechává je hladké a usnadňuje jejich rozčesávání.
  • Zabraňuje nadměrnému padání vlasů a podporuje jejich růst.
  • Zlepšuje celkovou kvalitu vlasů, zabraňuje třepení a zpomaluje šedivění.

Kosmetika s vitaminem E

Vitamín E má jednoduše zkrášlující účinky. Podporou prokrvování pokožky obnovuje její vitalitu a zdraví. Tělo si jej však nedokáže samo vyrobit, kromě kvalitní stravy jej ale můžete pokožce dodávat i v kosmetických produktech.

Pleťový krém nebo sérum s vitamínem E můžete aplikovat ráno i večer, pomůžete tak pleti navrátit pružnost a pevnost a snížit riziko hlubokých vrásek. Vitamín E dokonce zabraňuje tvorbě nadbytečného melaninu, takže snižuje tvorbu tmavých kruhů pod očima.

Tělové krémy s vitamínem E jsou velmi účinné v boji proti striím, vitamín totiž proniká do dalších vrstev kůže, kde regenerují praskliny elastických vláken, které strie způsobují. Vitamín E navíc pomáhá regulovat funkci žláz produkujících kožní maz a naše pokožka je po něm dokonale jemná a hydratovaná.

Pokud bojujete se suchou pokožkou, zkuste olej s vitaminem E, jeho účinky jsou viditelné do několika týdnů a pokožka bude chráněna po dlouhou dobu.

Zažijte pečující sílu vitaminu E na vlastní kůži. Jeho omlazovací účinky na sebe nenechají dlouho čekat a vaše pokožka bude opět pevná a hlavně zdravá. Na notino.cz najdete celou řadu pečujících produktů i vlasové kosmetiky s vitaminem E, užijte si jeho blahodárné účinky již dnes!

Zajímá vás kosmetické složení? Poznejte i další aktivní látky, jako je vitamin C, kofein nebo zlato!

celý text skrýt text