Přejít na hlavní obsah

Vitamin C v kosmetice

Čistý vitamin C neboli kyselina L-Askorbová je nejdůležitějším derivátem vitaminu C využívaným v kosmetickém průmyslu. Jedná se o účinnou látku, jež se rychle vstřebává do pokožky a vytváří ochranný štít odolávající působení volných radikálů, toxinů a slunečnímu záření. Přírodní vitamin C se nachází v mnoha plodech (citrusy, šípky nebo brokolice) a pro kosmetické účely je vyráběn také synteticky. Kyselina askorbová je nestabilní látka a teprve až díky moderním technologiím se ji daří udržet aktivní, proto je v současnosti považována za znovunalezený přírodní zázrak.

 

Vlastnosti vitaminu C

Volné radikály vznikající ze škodlivého UV záření, znečištěné prostředí a toxiny mají na svědomí předčasné stárnutí kůže i zhoršení kvality vlasů. Vitamin C působí jako silný antioxidant a díky svým rychlým účinkům dokáže při pravidelné péči navrátit pleti zářivý vzhled bez vrásek a vlasům zdravou krásu.

Účinky vítamínu C v kosmetice

Silný antioxidantochrana před oxidativním poškozením volnými radikály
Fotoprotektivníochrana a zpomalování poškození pleti způsobené UV zářením
Zpevňování pletipodpora tvorby kolagenu a zpomalování jeho odbourávání, pozitivní vliv na metabolismus vaziv
Vyrovnává tón pletinapř. v důsledku poškození slunečním zářením, hyperpigmentace nebo stop po pupíncích
Konzervačníprodlužuje trvanlivost produktů pro péči o pleť

Účinky vitaminu C na pleť

 • Působí jako silný antioxidant a chrání buňky před poškozením volnými radikály.
 • Eliminuje pigmentové skvrny, stařecké skvrny a vyrovnává tón pleti.
 • Poskytuje ochranu před poškozením pleti sluncem.
 • Má protizánětlivé účinky a urychluje proces regenerace drobných poranění a jizev po akné.
 • Zabraňuje destrukci kolagenových vláken v pokožce a podporuje jejich tvorbu, čímž zpomaluje proces stárnutí kůže a viditelně redukuje vrásky.
 • Dodává pleti zářivější a zdravější vzhled, pokožka je při pravidelném používání navíc pevnější a pružnější.
 • Podporuje exfoliaci (olupování) pleti a zjemňuje strukturu pokožky.
 • Zajišťuje okysličení pleti.

Účinky vitaminu C na vlasy

 • Pečuje o suché a poškozené vlasy a chrání je před škodlivým slunečním zářením a volnými radikály.
 • Revitalizuje vlasové vlákno po celé délce a chrání vlasy před lámáním a třepením.
 • Stimuluje tvorbu kolagenu a zlepšuje růst i kvalitu vlasů.
 • Působí jako prevence proti vypadávání vlasů.
 • Napomáhá snižovat pH, čímž zlepšuje uzavírání a uhlazení povrchu vlasu. Vlasy jsou tak zářivě lesklé.

Kosmetika s vitaminem C

Stejně, jako posiluje vitamin C imunitu celého těla a chrání tělo před škodlivými viry, vytváří ochranný štít i na naší pleti a vlasech. Díky svým silným antioxidačním účinkům bojujícím s předčasným stárnutím kůže je považován za malý zázrak. Tělo si však vitamin C nevytváří samo a je důležité jej dodávat prostřednictvím správné stravy i péče o pleť a vlasy. Kosmetika s vitaminem C je vhodná pro všechny typy pleti, obávat se jí nemusíte ani v případě, že je vaše pleť velmi suchá nebo citlivá.

Pleťové krémy s vitaminem C jsou skvělou volbou pro zralou pleť, začít s nimi však můžete mnohem dříve, působí totiž jako prevence proti předčasnému stárnutí pokožky a tvorbě pigmentových skvrn. Kyselinu L-askorbovou v péči o pleť nalezneme v různých koncentracích, doporučené rozmezí je 10–15 procent. Při prvním použití aplikujte produkty s vitaminem C pouze 1x denně a postupně zařazujte i další péči.

Sérum s vitaminem C můžete pravidelně používat pod svůj denní krém. Před nanesením krému jej nechte chvíli vstřebat. Jeho účinky jsou rychlé a vaše pleť bude působit zdravějším a rozjasněným dojmem. Sérum s vitaminem C skladujte na tmavém, chladném místě, nebojte se jej dát třeba do lednice.

Vlasová péče s vitaminem C navrací vlasům vitalitu a stimuluje jejich růst. Zařaďte do péče o vlasy kondicionér, masku a šampon s vitaminem C. V létě budou vaše vlasy chráněny před poškozením chlórem i škodlivým slunečním zářením. V zimě bude vitamin C působit jako prevence proti třepení a lámání vlasů způsobených nepřízní počasí.

Objevte kvalitní šampony, séra nebo krémy na obličej s vitaminem C a doplňte jimi svůj denní i večerní pečující rituál! Odměnou vám bude zářivě zdravá pokožka a silné lesklé vlasy.

Poznejte i další oblíbené ingredience v kosmetice, jako jsou vitamin E, šnečí extrakt nebo urea!

celý text skrýt text