Přejít na hlavní obsah

Kofein v kosmetice

Kofein je nejrozšířenějším přírodním stimulantem na světě a jeho účinky jsou známé již po celá staletí. Nachází se převážně v kávových zrnech, listech čajovníku a v různém množství také v dalších rostlinách. V kosmetickém průmyslu se využívá hlavně jeho povzbuzujících účinků, které umožňují zlepšovat prokrvování pokožky a její pružnost. Jedná se o silný antioxidant, který dokáže vyloučit z těla škodlivé volné radikály a zpomalit stárnutí organismu.

Vlastnosti kofeinu

Kofein je aktivní látka, která se využívá převážně v omlazující kosmetice. Dodává pleti jas a zlepšuje její celkovou kondici. Je také jednou z nejvyhledávanějších látek pro navrácení hustoty vlasů a stimulaci vlasových kořínků.

 

Účinky kofeinu na pleť

  • Zabraňuje přílišnému vysušování kůže a vyrovnává pH pleti.
  • Zlepšuje produkci kolagenu, podporuje elasticitu pleti a snižuje viditelnost vrásek.
  • Chrání pleť před volnými radikály, napomáhá její regeneraci a stimuluje tvorbu nových a zdravých kožních buněk. Celkově zlepšuje stav pokožky.
  • Pomáhá redukci akné, snižuje viditelnost jizev po akné.
  • Snižuje otoky a je účinným bojovníkem proti tmavým kruhům a váčkům pod očima.

Účinky kofeinu na vlasy

  • Zmírňuje vypadávání vlasů a stimuluje růst nových vlasů.
  • Napomáhá celkové regeneraci vlasové pokožky a vyživuje vlasové kořínky.
  • Vyrovnává pH vlasové pokožky.

Kosmetika s kofeinem

Kofein si pro své posilující účinky velmi rychle našel čestné místo v anti-age kosmetice. Najdeme jej v liftingových pleťových krémech a krémech na oční okolí. Oblíbené jsou i krémy proti celulitidě s kofeinem a zpevňující přípravky na pokožku celého těla.

Blahodárný kofein se také stal součástí péče o vlasy. Séra a šampony s kofeinem zabraňují přílišnému vypadávání vlasů a stimulují jejich růst.

Najděte si ten svůj kofeinový šampon na notino.cz a užívejte si krásně hustých a zdravých vlasů. Zařaďte životabudící kofein do své pravidelné péče o pleť a probuďte se každý den do krásy. Dopřejte si kofeinovou vzpruhu již dnes!

Jakou kosmetiku ještě vyzkoušet? Třeba tu s kávou, kokosem nebo medem!

celý text skrýt text