Přejít na hlavní obsah

Zlato v kosmetice

Účinky zlata na pleť znali již staří Egypťané, zlato bylo spojováno s pomyslným věčným mládím a vitalitou. V moderním kosmetickém průmyslu si tato přírodní ingredience našla své místo před méně než 100 lety a dnes je považována za luxusní složku, která navrací pleti mladost a zdraví. V kosmetice se využívá jeho koloidní podoby získané elektrolýzou mikročástic zlata v demineralizované podobě.

Vlastnosti zlata

Zlato má silné antioxidační účinky a dokáže rychle navrátit pleti pružnost a jas. Pravidelným používáním kosmetiky se zlatem také dochází k celkovému zlepšení stavu pokožky.

 

Účinky zlata na pleť

  • Chrání pleť před oxidačními procesy a napomáhá regeneraci pokožky.
  • Podporuje mikrocirkulaci krve a pomáhá okysličovat vrchní vrstvy pleti.
  • Pomáhá pročištění pleti a urychluje odplavování toxinů.
  • Působí jako štít proti nepříznivým vlivům ze životního prostředí.
  • Udržuje pokožku dokonale hydratovanou díky své schopnosti vázat velké množství vody.
  • Posiluje stěny cévek a napomáhá obnově tkáně. Pleť je díky tomu opět pevná a pružná.

Kosmetika se zlatem

Zlato je v pleťové kosmetice obsaženo v podobě drobných plátečků, často se jedná o mikročástečky neviditelné lidským okem. Pokožka zlato velmi snadno a rychle vstřebá a naplno využije jeho blahodárných účinků. Nemusíte se však bát nežádoucího lesku a zlatavého nádechu, vaše pleť bude dokonale rozjasněná bez zlatého podtónu.

Na notino.cz najdete široký výběr produktů se zlatem, které můžete zařadit do své pravidelné péče o zralou pleť. Denní zlatý krém s ochranným faktorem vytvoří na pleti ochranný štít proti škodlivinám z okolního prostředí. Noční péče se zlatem se zase postará o regeneraci a vyživení pleti během odpočinku. Zlatá maska na obličej bude luxusním začátkem každého zkrášlování.

Kosmetika se zlatem, která nezanechá žádné zlatavé stopy, tajemství krásné a zářivé pleti tak bude jen vaše. Zlatá pleťová maska, zlatý krém nebo zlatá maska na oči, objevte péči o pleť, která vašemu rituálu krásy dodá punc!

Jaké další ingredience budou pečovat o vaši krásu? Zkuste kyselinu hyaluronovou nebo kolagen!

celý text skrýt text