Přejít na hlavní obsah

Biotin v kosmetice

Biotin neboli vitamin B7 patří do skupiny vitagenů a lidově bývá označován také jako “vitamin krásy”. Stačí totiž i mírný nedostatek tohoto vitaminu v těle a pokožka, nehty i vlasy to na sobě dají rychle znát. Pokud vás trápí suchá pokožka, akné či ekzémy nebo přílišné vypadání vlasů a lupy, dopřejte si kosmetiku s biotinem, která navrací pleti a vlasům zdravý vzhled a krásu a působí jako prevence kožních problémů. Poznejte sílu zkrášlující ingredience, která navíc zpomaluje stárnutí pokožky a předčasné šedivění vlasů!

 

Vlastnosti biotinu

Biotin je přirozeným zdrojem energie a jeho hlavní schopností je péče o správnou strukturu pleti i vlasů, chrání je totiž před škodlivými vlivy okolního prostředí.

Účinky biotinu na vlasy

  • Zabraňuje padání vlasů a podporuje jejich růst.
  • Podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá zpevnit vlasové vlákno.
  • Zpomaluje šedivění vlasů a další projevy stárnutí vlasů.
  • Navrací vlasům hustotu, pevnost a pružnost.

Účinky biotinu na pleť

  • Pomáhá předcházet tvorbě akné.
  • Zabraňuje přílišnému vysušování pleti a svědění pokožky a je účinný v boji proti lupénce a dalším kožním problémům.
  • Chrání pleť před škodlivými volnými radikály a podporuje tvorbu kolagenu, čímž předchází tvorbě vrásek a dalším projevům stárnutí pleti.

Kosmetika s biotinem

Potřebné množství biotinu tělu dodáváme v potravinách, jako jsou kvasnice, oříšky nebo sója. Zvláště v období sezónních změn, které nepříznivě ovlivňují strukturu pleti i vlasů, je žádoucí doplnit ho také pomocí biotinových šamponů, sér a další kosmetiky. Biotin je látka tělu zcela přirozená, a proto je kosmetika s jeho obsahem vhodná i pro citlivou pleť.

Vyzkoušejte biotin na vlasy v období jara a na podzim, kdy může docházet k nadměrnému padání vlasů. Šampon s biotinem a kolagenem doporučujeme zařadit také v době zvýšeného stresu, který působí na kvalitu vlasů a ovlivňuje jejich stav a hustotu. Po umytí vlasy nezapomeňte vyživit biotinovou maskou na vlasy, olejem či kondicionérem s biotinem.

Biotin na nehty působí jako prevence proti lámání a třepení, podporuje jejich růst a postará se také o zdraví nehtového lůžka. Vyzkoušejte krém na ruce s biotinem nebo výživu nehtů s obsahem biotinu, které doporučujeme používat pravidelně hlavně v zimních měsících.

Poznejte tajemství vitaminu B7, který nedá šanci předčasnému stárnutí pleti, vráskám ani šedivým vlasům! Vyzkoušejte i vy šampony, masky a kondicionéry s biotinem.

Zajímáte se o složky kosmetiky? Přečtěte si, co umí kofein, ceramidy nebo třeba AHA kyseliny!

celý text skrýt text