Přejít na hlavní obsah

Urea v kosmetice

Urea neboli karbamid či močovina, mnoho názvů pro všestrannou organickou sloučeninu, kterou najdete v anti-age kosmetice a produktech pro péči o suchou a citlivou pleť. Tato kosmetická ingredience s sebou občas díky svému názvu přináší smíšené pocity. Přestože se ale tato sloučenina vyskytuje v moči savců, urea pro kosmetické účely se získává v laboratoři synteticky reakcí anorganických látek. Její objevení v laboratorních podmínkách dalo vzniknout organické chemii.

Vlastnosti urey

Urea je v kosmetickém průmyslu opěvovanou organickou látkou, která je vhodná jak pro citlivou, tak obzvláště atopickou pleť. Je totiž naprosto bezpečná a nezpůsobuje alergie. Jejím pravidelným používáním dochází k celkovému zlepšení stavu pokožky.

 

Účinky urey na pleť

  • Bojuje proti známkám stárnutí a zabraňuje snižování elasticity pleti.
  • Udržuje vyrovnané pH pokožky a napomáhá pronikání dalších účinných látek hluboko do pokožky.
  • Váže na sebe velké množství vody a hydratuje pleť do hloubky bez zbytečného zatížení. Kůže je po ní vláčná a jemná.
  • Chrání pleť před škodlivými vnějšími vlivy a posiluje ochrannou bariéru pokožky.
  • Zabraňuje olupování a šupinatění kůže. Celkově mění strukturu pokožky.

Urea v kosmetice

Urea je látka přirozená naší pokožce. Přesto, že je tato kosmetická složka uměle vyrobená, pokožka ji přijme snadno a nedochází k žádným nežádoucím reakcím. Její zastoupení v pokožce klesá s věkem a zhoršuje se jak přirozená hydratace pleti, tak celková elasticita. Proto je vhodné ureu pokožce dodávat pomocí kosmetických produktů. 

Na notino.cz najdete širokou škálu produktů s obsahem urey přímo podle vašich kritérií. Krém s ureou a mast s ureou budou dokonalým společníkem pro váš ranní i večerní kosmetický rituál. Denní i noční pleťový krém s ureou pomáhá vypnout suchou pleť a vrátit jí pružnost a mladiství vzhled. Mast s ureou po koupeli zaručí intenzivní hydrataci a výživu pokožky.

Na silně popraskané paty a suchou kůži na nohách doporučujeme krém na nohy s ureou. Pravidelným používáním bude pokožka nohou měkká a vláčná a nebude docházet k jejímu dalšímu praskání.

V zimě ani v létě nesmí v kabelce chybět krém na ruce s ureou. Urea proniká hluboko do pokožky, uzamyká vlhkost v kůži a předchází vzniku ekzémů.

Urea v kosmetice na pleť i pokožku celého těla s sebou přináší ochranný štít, který zevnitř uzamyká hydrataci a zvenku vás ochrání před škodlivými vlivy. Urea bude pečovat i o tu nejcitlivější pokožku. Vyzkoušejte ji!

Dávkování urey v kosmetických produktech

1-5%hydratační produkty
5-10%hydratační a změkčující přípravky
10-15%invazivní peelingové emulze

Zaujala vás urea? Možná se vám budou líbit i další kosmetické složky. Co třeba kyselina salicylová?

celý text skrýt text