Přejít na hlavní obsah

Probiotika v kosmetice

Probiotika jsou mikroorganismy nebo také živé kultury, které osídlují naši pleť a příznivě ovlivňují její zdraví. Naše kůže je totiž domovem milionů bakterií, virů a kvasinek, které chrání pleť před škodlivými vlivy prostředí (znečištění, škodlivé bakterie, UV záření a další). Pokud budeme o ochrannou funkci pleti dostatečně pečovat a udržovat tyto kultury v rovnováze, bude pokožka nejen chráněna před volnými radikály a škodlivinami, ale zlepší se celková kvalita, textura i hydratační schopnosti naší pleti. Je také prokázáno, že probiotika snižují citlivost pleti vůči nejrůznějším alergenům.

 

Vlastnosti probiotik

Používání probiotik v kosmetice je novinkou, která způsobila revoluci v péči o pleť díky příznivým účinkům, které posilují celkovou obranyschopnost naší pleti, udržují rovnováhu mikrobiomu (ochranné bariéry pokožky) a zaručí tak dlouhotrvající krásu a zdraví pleti.

Účinky probiotik na pleť

  • Mají pozitivní vliv na citlivost kůže.
  • Udržují přirozenou ochrannou bariéru pleti.
  • Pomáhají napravit hydratační schopnosti pleti.
  • Zabraňují tvorbě předčasných vrásek a zpomalují stárnutí pleti.
  • Snižují pH a udržují tak pleť v rovnováze.
  • Opravují kožní bariéru a mají příznivý vliv na texturu pokožky.
  • Snižují aktivitu mazových žlázek a bojují tak proti akné i růžovce (rosacea) a popraskaným žilkám.

Kosmetika s probiotiky

Pokud není naše pleť v rovnováze, projeví se to nepříjemnými ekzémy, pupínky i zvýšenou přecitlivělostí. Kosmetika s probiotiky pomáhá podporovat čistící procesy v pleti a při pravidelném používání zanechává pleť zářivější a kvalitnější. Probiotika jsou vhodná pro všechny typy pleti, také pro citlivou pleť a pokožku se sklonem k zánětlivým projevům.

Mezi nejlepší probiotika užívaná v péči o pleť patří Lactobacillus lyzát a od probiotik odvozený bifidus jako například Bifidobacterium longum. Na notino.cz najdete širokou řadu produktů s obsahem vybraných probiotik, které budou bojovat s problémovou a citlivou pletí v každém věku, ale také s projevy stárnutí pleti zralé.

Zázrak jménem probiotika již dávno prokázal své příznivé účinky na trávení a stav naší imunity. Je na čase dopřát stejnou péči i naší pleti a posílit její obranyschopnost, aby jako ochranný štít mohla bránit naši pleť před škodlivinami a udržovat ji zdravou. Najděte svůj probiotický krém, probiotické sérum nebo čistící plátýnkovou masku s probiotiky na notino.cz již dnes a dopřejte pleti armádu hodných bakterií, které budou pečovat o vaši krásu.

 Tip: Které produkty s probiotiky pro vás budou ty nejlepší? Inspirujte se v našem článku Probiotická kosmetika!

A jaké další složky vyzkoušet? Co třeba kyselinu salicylovou, kofein nebo med?

celý text skrýt text