Přejít na hlavní obsah

Probiotická kosmetika: hit v péči o vaši pleť!

30. května 2019Jana P
Pokud znáte probiotika a prebiotika jen ve spojení s jogurty, zažíváním a imunitou, musíte vědět, že hitem se stala i v oblasti kosmetiky. Probiotická péče o pleť totiž pomáhá na pokožce vytvořit dostatečně odolnou ochrannou bariéru a pomáhá jí ke zdraví i skutečné kráse…

Probiotika jsou mikroorganismy, jež spolu s dalšími přátelskými bakteriemi osidlují povrch pokožky. Dokud jich je dost – chrání ji před vnějšími vlivy, vyrovnávají její pH, omezují tvorbu vrásek, umí zklidnit i citlivou či podrážděnou pleť. Ale jakmile začnou chybět? Ochranná bariéra pokožky, tzv. mikrobiom, se dostává do nerovnováhy a výsledkem je spousta problémů, které je třeba řešit.

Prebiotika oproti tomu v podstatě podporují stabilní tvorbu probiotik, vyživují je, chcete-li, takže se neobejde jedno bez druhého. A kosmetický průmysl toho využívá ve prospěch naší krásy! Jaké účinky tedy mají prebiotika a probiotika na pleť?

Probiotika + kyselina hyaluronová = pleť bez vrásek

Úžasnou vlastností probiotik je, že regulují hydrataci pokožky, a hydratovaná pokožka nemá sklony k tvorbě předčasných vrásek ani dalších projevů stárnutí, zato je jasná a mladistvě svěží.

Přesně proto stojí za vyzkoušení Vichy Slow Âge, denní péče s SPF 30, vyvinutá zvlášť do města, kde je pleť ve stresu i vysušovaná. A poradí si i s tmavými kruhy pod očima! Btw.: toužíte-li znásobit účinnost krému, přidejte k němu z téže řady také noční péči a podpořte ho hyaluronovým sérem, např. Vichy Minerál 89.

Probiotika na akné

Mastná pokožka, pupínky, akné? Kdepak. Probiotika působí v mazových žlázách a dokážou potlačit jejich aktivitu. S péčí probiotik proto můžete pleť opravdu skvěle vyčistit. Například pěnou od Elizabetz Arden: Superstart Probiotic Cleanser -Whip to Clay-, která čistí velmi jemně, ale důkladně. A pak pokožku ošetřete s pomocí nového probiotického krému Vichy Normaderm Phytosolution, a můžete křičet: sbohem, pupínky! A také sbohem, vrásky, protože je obohacený i o kyselinu hyaluronovu.

Prebiotika na citlivou pleť

Probiotika jsou skvělá také pro citlivou pleť, přece jen udržují mikrobiom, který udržuje ochrannou bariéru pokožky v rovnováze. A ještě lepší jsou v tomto ohledu prebiotika, která umí podpořit v pleti tvorbu vlastních probiotik. Kde taková prebiotika najdete? Nabídne vám je pro léto ideální, odlehčený a prebiotický fluid La Roche-Posay Toleriane Sensitive.

Má-li vaše pleť navíc problémy se zarudnutím, ba i popraskanými žilkami, klikněte na probiotický pleťový krém RYOR Derma Ryor. Účinný krém na bázi tekutých krystalů s výrazným zklidňujícím účinkem je skvělý i pro atopiky, posiluje žilní stěny a zahrne vaši pleť antioxidanty, jež ji pomohou ochránit.

A mimochodem, pokud budete hledat kosmetiku s prebiotiky i probiotiky, koukněte také na produkty s kozím mlékem. Líbit se vám může např. celá řada Ziaja Goat´s Milk, která zahrnuje všechno od pleťové masky po krémy na ruce nebo vlasovou kosmetiku!

Přečtěte si více