Přejít na hlavní obsah

Med v kosmetice

Včelí med je hutná tekutina sladké chuti, která je produkována včelími dělnicemi z nektaru získaného z květů rostlin. Med obsahuje řadu prospěšných vitaminů (A, vitaminy skupiny B, C, D, E, H, K), minerálních látek (draslík, železo, vápník a mnoho dalších) a enzymů. Díky účinkům urychlujícím regeneraci kůže, zklidňujících podráždění a vlastnostem udržujícím pokožku krásnou bez raných projevů stárnutí, si med našel velké uplatnění v kosmetickém průmyslu.

Vlastnosti medu

Med je považován za všeobecně prospěšnou a všestrannou látku. Vyživuje pokožku a bojuje proti škodlivým volným radikálům, které urychlují stárnutí pleti.

 

Účinky medu na pleť

  • Urychluje regeneraci kůže, zklidňuje podráždění a zánětlivé reakce problematické pleti. Zároveň pomáhá zmírnit viditelnost jizev po akné a drobných poraněních.
  • Udržuje pleť hydratovanou, reguluje pH pokožky a chrání buňky před poškozením.
  • Snižuje viditelnost pigmentových skvrn.
  • Působí jako silný antioxidant a bojuje proti projevům stárnutí pokožky.

Účinky medu na vlasy

  • Změkčuje a vyživuje vlasové vlákno po celé délce, zároveň pečuje o pokožku hlavy a vlasové kořínky.
  • Zklidňuje podráždění pokožky hlavy a zmírňuje projevy alergických reakcí pokožky.

Kosmetika s medem

Medová kosmetika je vhodná pro všechny typy pleti a všechny věkové kategorie. Je dobře snášena i při dlouhodobém používání, pozor si dejte pouze v případě, že trpíte alergií na včelí produkty.

Med napomáhá ničit bakterie a má čisticí účinky, proto je doporučován také na problematickou pleť. Suchá a dehydrovaná pleť si zaslouží jemnou péči krémů s obsahem medu, plátýnková pleťová maska z medu a dalších prospěšných látek zase navrátí pleti zářivost a energii během krátké chvilky. Medový balzám na rty bude vašim oblíbeným společníkem v boji s popraskanými rty.

Na notino.cz najdete širokou řadu vyživující pleťové kosmetiky, sprchových gelů pečujících o zdraví pokožky při častém sprchování a hydratační vlasové kosmetiky s medem.

Objevte medovou kosmetiku na notino.cz a dopřejte si pečující kúru, s níž si budete připadat jako v bavlnce. Medová maska na vlasy nebo medová maska na pleť zpříjemní každou chvilku zkrášlování a po náročném dni dodá pleti i vlasům svěžest a jas.

A které další ingredience podpoří vaši krásu? Třeba propolis nebo hlemýždí extrakt!

celý text skrýt text