Přejít na hlavní obsah

Péče o pleť v zimě

Zimní období dává zabrat všem typům pleti. Kombinace mrazu, nízkých teplot a přetopené místnosti způsobuje, že pleť je nedostatečně prokrvená, vysušená, podrážděná, ztrácí elasticitu a ztenčuje se její ochranná vrstva. Že se v tom poznáváte? V tom případě se vyzbrojte kvalitní kosmetikou na zimu a zařaďte do zimní péče o pleť ochranný balzám na rty či speciální cold cream. Vaše pleť vám za to na jaře poděkuje!

Hydratační krém na zimu

 
S nástupem topné sezóny vyměňte lehký pleťový krém za hutnější hydratační krém s vyšším podílem olejů. Hydratační krém dodá vláhu mrazem vysušené pleti, zklidní zimou ošlehané tváře a vrátí jim zdravou barvu.
 
Nevěřte mýtům, že voda z hydratačních krémů zamrzá v pleti a způsobuje její popraskání. Pleť i v zimě vyzařuje teplo, navíc mastné složky krémů na ní tvoří film, který ji chrání.

celý text skrýt text

Cold cream proti mrazu

 
Nejlepší pleťový krém na zimu pro sušší pleť je rozhodně cold cream neboli studený krém. Pleť nejen vyživuje, ale hlavně chrání před negativními vlivy chladného počasí. Cold cream vás zbaví nepříjemného pnutí a zarudnutí a pomůže i se „zimním akné“.
 
Cold cream je emulze na bázi vody a oleje, jejímiž hlavními složkami bývá včelí vosk či olivový olej. Svůj název překvapivě nezískal podle chladného ročního období, ale podle pocitu mírného chladu, který cítíte při jeho nanášení.

celý text skrýt text

Zimní krém na obličej s SPF

 
Také v zimě je UV ochrana pleti nutná. I když je slunce schované pod mraky a teploměr hlásí nulu, skrz mraky stále proniká cca 80 % UVA a UVB záření. Myslete na to, ať už se chystáte na zimní procházku nebo lyžovačku.
 
Speciálně na horách je sluneční záření intenzivnější a vyplatí se pořídit si speciální zimní opalovací krém. Zimní krém na hory by měl mít alespoň SPF 30 a ideálně obsahovat složky jako urea či ceramidy, které posilují kožní bariéru.

celý text skrýt text

Ochranný balzám na rty na zimu

 
Rty v zimní období vysychají, praskají a jsou náchylnější k tvorbě oparů. Do své každodenní péče proto zařaďte balzám na rty na zimu. Ty nejlepší zimní balzámy na rty obsahují výživné složky, jako je vitamín E, jojobový olej nebo bambucké máslo. Proti mrazu rty ochrání balzám s včelím voskem.
 
Loupající se kůži na rtech jednou týdně jemně obruste peelingem na rty. A po něm rty ošetřete vyživující maskou.

celý text skrýt text

Další pleťová péče na zimu

 
Při odstraňování make-upu a čištění pleti se vyhněte mytí obličeje horkou vodou. Ta totiž narušuje ochranný film pleti, což způsobuje její větší citlivost vůči nepřízni počasí. Stejně tak se vyvarujte odličovačů s alkoholem a dalšími vysušujícími složkami a volte raději odličovací oleje a mléka.
 
Zimní rutinu v péči o pleť doplňte 1× týdně šetrným peelingem na obličej doprovázeným pleťovou maskou, která se postará o intenzivní hydrataci a zklidnění mrazem podrážděné pleti.

celý text skrýt text