Marocký jíl

Jde to i bez chemie! Očistěte své tělo, pleť i vlasy přírodní cestou. Marocký jíl je malý přírodní zázrak, který až poznáte, nedáte ho z ruky. Marocký jíl je skvělá přírodní alternativa k mycím gelům, mýdlům a šampónům. Jíl je bohatý na minerály z rostlin, vody, půdy a skal, a díky tomu má skvělé čistící a detoxikační účinky.

 

Marockému jílu věřili už ve starověku, kdy ho používali k očistě a při kožních problémech. I dnes se těší velké oblibě nejen mezi marockými ženami.

Marocký jíl na vlasy

Hledáte 100% přírodní šampon? Připravte si masku na vlasy z marockého jílu! Jíl smíchejte s medem a vlažnou vodou a vytvořte pastu. Zábal naneste na mokré vlasy a nechte 5 minut působit. Vlasy budou silnější a pružnější. Jíl vlasy navíc zbaví mastnoty a zvýrazní jejich přirozenou barvu.

Marocký jíl na pleť

Maska z marockého jílu vaši pleť rozzáří, a hlavně perfektně a šetrně vyčistí. Poradí si také s černými tečkami a přebytečnou mastnotou, odstraní odumřelé kožní buňky a všechny další nečistoty. Na pleťovou masku budete potřebovat:

  • 1 lžíci marockého jílu
  • 2 lžíce vody
  • pár kapek arganového oleje nebo květinové vody

Masku jemně vmasírujte do vlhké pleti krouživými pohyby (vynechte oční okolí a rty), nechte působit cca 8 minut a poté opláchněte. Jílovou masku nenechte úplně zaschnout. Její odstranění by bylo problematičtější. A protože jíl mírně vysušuje, doporučujeme po opláchnutí masky nanést hydratační pleťový krém nebo pleťový olej.

Marocký jíl na tělo

Marocký jíl zlepšuje pružnost a vitalitu pokožky, a tak neváhejte masku nanést také na tělo. Jíl pokožku projasní a zanechá ji hydratovanou, hebkou a vláčnou. A jak si takový jílový zábal na tělo připravit? Marocký jíl smíchejte s vodou v poměru 1:2, tzn. 1 díl jílu a 2 díly vody a do směsi kápněte svůj oblíbený olej.

Vyzkoušejte i další jílové masky, které dokáží s pletí hotové zázraky!

celý text skrýt text

Filtr
Cenové rozpětí

Dárky a akce
Hodnocení
  •   3
  •   1