Jílová maska

Jílová maska na obličej dokáže s pletí opravdu zázraky! Poznejte sílu této přírodní látky, jejíž blahodárné účinky využívali již staří Egypťané a navraťte své pleti zdraví a krásu.

Jíl je mletá prášková zemina obohacená o minerální látky (vápník, draslík, hořčík, železo, křemík), stopové prvky a další pleti prospěšné látky. Jeho dokonalé absorbční a adsorpční vlastnosti zbavují pleť nečistot a revitalizují ji. Jílová pleťová maska je tak všestranným pomocníkem v boji proti akné, rozšířeným pórům a černým tečkám, ale umí také detoxikovat a zklidnit pokožku a navrátit pleti jemnost a zářivost.

 

Jílové masky podle typu pleti:

Poměr minerálů a dalších prvků obsažených v jílu určují jeho barvu a kosmetické využití:

  • Zelený jíl dokáže snadno zbavit mastnou pleť nečistot a toxinů. Maska ze zeleného jílu navíc stahuje póry a změkčuje pokožku. Je to ideální jílová maska na akné.
  • Bílý jíl (kaolín) se hodí pro citlivou, mastnou nebo zralou pleť, kterou zklidňuje a posiluje. Maska z bílého jílu funguje jako exfoliant, takže pokožku rychle zbavuje odumřelých kožních buněk a reguluje tvorbu kožního mazu. Pleť je po použití jílové masky krásně matná a jemná.
  • Růžový jíl si hravě poradí se začervenalou a podrážděnou pletí. Jemně ji zklidňuje a zlepšuje její prokrvení. Tato jílová pleťová maska navíc zbavuje pleť černých teček a nevysušuje.

Vyberte si čisticí masku z jílu od oblíbených značek Vichy, TONYMOLY, Emma Hardie a dalších a užijte si zářivou pleť.

celý text skrýt text

Nejprodávanější