Jojobový olej

Filtr
Cenové rozpětí

Hodnocení
  •   5

Seznamte se s účinky jojobového oleje

Hledáte všestranného spojence v péči o pleť, pokožku i vlasy? Vyzkoušejte jojobový olej, který oplývá celou řadou úžasných vlastností a bude o vás pečovat doslova od hlavy až k patě.

Co je jojoba

Technicky vzato jojoba není olej, ale kapalný rostlinný vosk, který pochází z rostliny jménem jojoba čínská. V kosmetice je jojoba velmi oblíbená kvůli své schopnosti přitahovat vlhkost k pokožce. Obsahuje vitamín E, B-komplex, zinek, měď, selen, chrom a jód a má vysoký obsah nenasycených mastných kyselin.

Jojobový olej na pleť a pokožku

  • ✓ Skvěle se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film.
  • ✓ Má úžasné hydratační vlastnosti a brání vysušování pleti.
  • ✓ Je účinný při regeneraci drobných jizviček.
  • ✓ Vhodný pro všechny typy pleti včetně dětské.
  • ✓ Pomáhá čistit póry a omezuje maštění mastné pleti.

Jojobový olej na vlasy

Jojobový olej je ideální na vlasové zábaly. Vlasy budou snadno rozčesatelné, získají krásný lesk a nebudou je trápit lupy. Kromě toho se hodí i jako ochrana před sluncem. Obsahuje totiž přirozený ochranný UV filtr. Stačí vmasírovat pár kapek do vlasů, než se půjdete opalovat. A v neposlední řadě je tento olej ideální na jemné dětské vlásky.

Jojobový olej na akné

Jojobový olej má na akné až zázračný vliv. V čisté podobě je pro aknózní pleť až příliš silný, a proto ho smíchejte s chladivým aloe vera gelem. Vzniklá emulze zatočí s pupínky, hydratuje pleť a učiní ji jemnou a hebkou.

Zamilovali jste si jojobový olej tak, jako my? Na notino.cz najdete nejen kvalitní bio jojobový olej či jojobový olej lisovaný za studena, ale i další produkty s obsahem jojoby.

celý text skrýt text