Přejít na hlavní obsah

Tutoriál: Jak si zkrášlit úsměv? Samozřejmě rtěnkou!

13. 5. 2024

Iva Davies

Čtení na 2 minuty

Úsměv je tím nejlepším doplňkem, který můžete mít. Rozjasní tvář, rozzáří oči a vám i lidem okolo zvedne náladu. I když vám možná není do zpěvu, i tak s ním jde všechno lépe, nemyslíte?

A co o smíchu říkají vědci a psychologové? Smích prodlužuje život, zbavuje tělo stresu, zlepšuje náladu i imunitu a tím, že uvolňuje endorfiny a serotonin, může redukovat i bolest. A hlavně, ať už se smějete upřímně, nebo trochu z donucení, váš mozek v tom nevidí žádný rozdíl. Jak úsměv ještě více zkrášlit? Samozřejmě rtěnkou nebo leskem. A my pro vás máme super tipy, aby to nebyla nuda! 

S dokonalou pletí k perfektnímu úsměvu: 

Úsměv vám na tváři vykouzlí

3 triky, jak ještě víc rozzářit úsměv 

1. Glossy rty 

Nemusíte rtěnky, ale balzám nestačí? Vyzkoušejte lesk. Aby vypadal skvěle, rty si nejdříve obkreslete konturkou Bobbi Brown Lip Pencil v odstínu ballet pink a pak vyplňte leskem Clinique Pop™ Plush Creamy Lip Gloss, odstín rosewater. Konturka dodá rtům tvar a lesk je opticky zvětší a rozzáří. 

2. Blurred rty 

Pokud je na vás lesk málo, ale na dokonale vykreslenou červenou rtěnku si netroufáte, zkuste blurred efekt. Tenhle styl, kdy rty jsou záměrně nedokonalé, milují Francouzky! Rtěnku Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture, odstín subversive ruby, naťupejte prstem přímo na rty a lehce rozmažte štětcem, aby zmizely ostré hrany. Pokud přetáhnete, můžete kolem rtů nanést korektor.  

3. Opaque rty 

Opaque efekt jsou prostě klasicky nalíčené a vykreslené rty. Ze své barvy rtů neuvidíte ani trošičku. Nejlépe se na tuto klasiku hodí matná rtěnka, třeba MAC Cosmetics Powder Kiss Liquid Lipcolour v odstínu billion $ smile. Použijte štětec na rty pro precizní vykreslení kontury i zapracování do rtů. 

Které líčení rtů pro rozzářený úsměv vyzkoušíte vy? Jestli vás některé zaujalo, určitě nevynechejte ani naše video!