Matné rtěnky

Matné rtěnky působí smyslně a tajemně. A stejně tak se budete cítit i vy, pokud se pro ni rozhodnete! S pomocí matné rtěnky vykouzlíte sofistikovaný look do práce, na večírek i na rande.

Barvu matné rtěnky vybírejte nejen podle příležitosti a svého barevného typu, ale také podle velikosti rtů. Menším rtům lichotí světlejší odstíny jako nude a růžová. Objemné rty naopak zdůrazněte výraznější červenou nebo vínovou rtěnkou.

 

V čem je matná rtěnka jiná než lesklá?

  • Každá volba má něco do sebe. Matné rtěnky vám vykouzlí sametově hebké rty na rande i pracovní schůzku. Hodí se prakticky pro jakoukoliv příležitost.
  • Lesklé rtěnky působí více rozverně a slavnostně. Proto jsou vhodnější na večírek nebo volný čas. Postarají se o šťavnaté rty, které působí, jako kdybyste si rty právě olízla. Možná vás překvapí, pro kolik lidí takový efekt působí atraktivně.
  • Zatímco lesklé rtěnky často obsahují hydratační složky, matné obvykle nikoliv (existují ale i výjimky). To může být ale výhoda, protože pod matnou rtěnku můžete nanést svůj oblíbený balzám na rty.

Tekuté matné rtěnky

Jestli hledáte dlouhotrvající matnou rtěnku, pak zkuste tu tekutou. Vaše perfektně nalíčené rty neohrozí ani celovečerní usrkávání ze skleničky nebo pár polibků. Nanášení matné tekuté rtěnky je snazší než u klasické rtěnky. Součástí je totiž aplikátor, který umožňuje precizní vykreslení rtů.

Nezapomeňte ale, že tekuté rtěnky s matným efektem jsou vhodné pro zdravé, hydratované rty. Pokud je máte například popraskané, bude každá nedokonalost ještě viditelnější.

Jak aplikovat matnou rtěnku ve 3 krocích:

  1. Začněte peelingem rtů, kterým odstraníte drobné nedokonalosti jako šupinky a trhlinky.
  2. Pokračujte nanesením hydratačního balzámu na rty. Přebytečný balzám obtiskněte třeba do matujícího papírku.
  3. Líčení rtů zakončete oblíbenou matnou rtěnkou. Pro dlouhotrvající efekt můžete na závěr použít i fixátor rtěnky.

celý text skrýt text

Nejprodávanější