Konturování obličeje: jak nanášet rozjasňovač, tvářenku a bronzer

25. září 2019notino.cz
Konturování je taková hra světla a stínu. Pokud postupujete správně, tak můžete pomocí několika šikovných triků zdůraznit vaše přednosti nebo částečně poupravit to, s čím úplně spokojeni nejste. Chce to sice trochu cviku, ale s našimi tipy to jistě hravě zvládnete!

Ke konturování tváře potřebujte tři základní produkty – bronzer, tvářenku a rozjasňovač. Ty koupíte zvlášť nebo si pořiďte konturovací paletku. Ta obvykle obsahuje všechny tři produkty v jednom balení, takže s ní hravě zvládnete celé konturování. Na výběr máte z nepřeberného množství. U nás vede konturovací paletka Gosh Contour'n Strobe protože je vhodná pro všechny odstíny pleti. A navíc je super skladná!

Zapamatujte si, že u všech tří produktů platí zlaté pravidlo – méně je více. Proto s nimi šetřete. Přidat můžete vždycky. Pokud ale nanesete příliš silnou vrstvu bude obtížnější to napravit.

Bronzer

K čemu slouží bronzer?

Bronzer ke konturování obličeje neodmyslitelně patří. Tento tmavý pudr nanášíme na místa, která si přejeme upozadit nebo je chceme opticky zeštíhlit. Díky němu bude navíc vaše pleť působit zdravější a opálenější. Myslete také na to, jak máte odstín pleti a tomu přizpůsobte barvu bronzeru. Bronzer by měl být maximálně o dva tóny tmavší, než je vaše barva pleti.

Jak používat bronzer?

Bronzer nejčastěji nanášíme štětcem pod lícní kosti směrem od ucha a asi do poloviny tváře. Lze ho také nanést na hrany nosu a kolem linie vlasů, což opticky zmenší čelo. Vyzkoušejte například paletku bronzerů Give Me Some Sun od Makeup Obsession. Má krásné přirozené odstíny, z kterých si vybere opravdu každý!

Štětec na bronzer

A jaký štětec je nejvhodnější? Nejpoužívanější jsou štětce placatější a mírně zkosené, kterými docílíte výraznější kontury, nebo můžete sáhnout také po štětci tulipánového tvaru, díky kterému bude kontura jemnější, protože nebývá obvykle tolik hustý. Nám se ale velmi osvědčil štětec na konturování od Real Techniques Original Collection Finish, který je tak akorát velký a díky jeho mírně zkoseným štětinám je konturování hračka, protože perfektně padne pod lícní kosti. Díky němu můžete všechno rozmazat do ztracena a vyvarujete se tak ostrým přechodům.

Tvářenka

K čemu slouží tvářenka

S tvářenkou je svěží a zdravý vzhled zaručen! Na trhu je jich nepřeberné množství – od úplně matných, se shimmerem, až po ty úplně třpytivé. Záleží jen na vás, jaká vám padne do oka. Při výběru odstínu ale myslete na to, jaký odstín pleti máte. Porcelánové pleti bude slušet světlá tvářenka s tóny do růžova či broskvova. Tmavé pleti zase sedne malinová nebo červená tvářenka.

Pro bledulky jsme si naprosto zamilovali Lancôme Blush Subtil, která má krásný pastelový odstín. V případě, že máte teplejší typ pleti, vyzkoušejte například tvářenku MAC Powder Blush v odstínu Coppertone. Aby tvářenka vypadala co nejvíc přirozeně, volte podobný odstín, jaký mají vaše rty.

Jak nanášet tvářenku?

Ideálním místem, kam byste měli nanášet tvářenku, jsou lícní kosti. Platí pravidlo, že čím širší tvář máme, tím svisleji bychom měli tvářenku aplikovat a naopak.

Štětec na tvářenku

Jeden z nejpoužívanějších tvarů štětců na nanášení tvářenky je ten zkosený. Tento tvar je populární především proto, že lícní kosti hezky kopíruje a aplikace je proto snadná a rychlá. Vyzkoušejte například ten od Makeup Revolution, který je multifunkční a poslouží vám k nanášení jak tvářenky, tak i bronzeru. Rukojeti štětců od této značky vám také navíc, díky svému tvaru, skvěle padnou do ruky.

Rozjasňovač

K čemu slouží rozjasňovač

Ke konturování tváře také neodmyslitelně patří rozjasňovač. Používáme ho na ty části obličeje, které si přejeme zdůraznit, a navíc dodává kýžený zdravý lesk. Díky jeho narůstající popularitě se rozšířilo i jeho portfolio, takže můžete volit mezi pudrovými, tekutými, krémovými i rozjasňovači v tyčince. My jsme si pro jednoduchou aplikaci oblíbili Yves Saint Laurent Touche Éclat Shimmer Stick, který jednoduše nanesete přímo na požadovaná místa a rozmažete.

Jak používat rozjasňovač?

Rozjasňovač nejčastěji nanášíme navrch lícních kostí. Pokud nosíte i tvářenku, přijde vždy až na ni. Poté můžeme trochu aplikovat na srdíčko rtů, což vám rty opticky zvětší, na spodní linii obočí a do vnitřního koutku oka pro odpočatý pohled.

Štětec na rozjasňovač

A jak se rozjasňovač aplikuje? V případě krémového nebo tekutého vám postačí i prsty. Naneste několik malých kapiček a jen ho do ztracena rozetřete. Na pudrový rozjasňovač je výborný štěteček menší, který je mírně do špičky, protože se s ním hravě dostanete do záhybů jako jsou například koutky očí. Štětec na rozjasňovač Sigma Beauty F03 všechny tyto požadavky splňuje, a navíc je úžasně hebký!

Tak co říkáte, nezní to zase tak složitě, že? Určitě nám dejte vědět, jak se vám konturování povedlo. A pokud si nejste jisté, kam bronzer, tvářenku a rozjasňovač aplikovat, tak se podívejte i na náš další článek, kde vám poradíme přímo na míru podle tvaru obličeje.

Autor: Zuzana

Přečtěte si více