Přejít na hlavní obsah

Jak na masáž obličeje? TOP pomůcky pro pleť bez vrásek

14. 4. 2021

notino.cz

Čtení na 5 minut

Kvalitní kosmetika je v boji proti vráskám nezbytným pomocníkem, ale nenechávejte všechnu práci jen na ní. Do pleťové péče by totiž měla patřit i pravidelná masáž obličeje, na kterou už v dnešní době seženeme spoustu masážních pomůcek. Masáž pomáhá lepší cirkulaci krve a uvolňování toxických látek, zmírňuje otoky a pleťová péče se díky ní lépe vstřebá do pleti. Má opravdu spoustu benefitů, díky kterým „oslavíte“ příchod vrásek o něco později. Poradíme vám, jak si udělat domácí masáž snadno a efektivně!

Základy masáže obličeje

Pokud s masáží nemáte žádné zkušenosti, určitě je dobré poradit se s odborníkem – záleží na tom, jaký typ masáže chcete provádět. Zjednodušený manuální lifting obličeje ale zvládnete i doma.

Skvělé je, že vám na masáž stačí pár minut denně. Důležitá je ale pravidelnost, jinak se výsledků jen tak nedočkáte! Taky je nutné „nedřít“ pleť na sucho a vzít si na pomoc například pleťový olej nebo sérum. Vyzkoušet můžete hydratační sérum KORIKA Korean Heritage, které má skvělé anti-age účinky díky obsahu kyseliny hyaluronové.

Ideální doba na kosmetickou masáž je večer, jelikož se přes noc pleť regeneruje a následující ráno bude tak dokonale odpočatá. Jestli je ale vaším hlavním cílem zbavit se otoků, ranní masáž obličeje s vychlazenou pomůckou je přesně tím, co vás i vaši pleť probudí!

Účinky domácí obličejové masáže

  • Stimuluje krevní oběh – pleť se tak víc prokrví a vypadá celkově zdravěji.
  • Podporuje uvolňování toxinů.
  • Snižuje napětí v obličeji.
  • Redukuje otoky.
  • Bojuje proti vráskám.
  • Dlouhodobě zpevňuje obličejové svaly.
  • Díky masáži je pleť krásně projasněná.

Jakou zvolit masážní pomůcku na obličej?

Jak bude vaše masáž vypadat záleží taky na tom, jestli si vystačíte s prsty, nebo si vyberete nějakou masážní pomůcku. Každá je totiž trochu jiná a záleží jen na vás, která vám bude příjemnější.

Gua Sha

Gua Sha masáž vychází z tradiční čínské medicíny a ve specializovaném salónu vám dopřejí důkladnou masáž obličeje i celého těla. Lehčí kosmetickou masáž ale určitě zvládnete i sami.

Vezměte si na pomoc gua sha kámen Zoë Ayla Luxurious Jade Gua Sha Therapy Tool Gua Sha, naneste na pleť pečující produkt a pusťte se do masírování. S gua sha destičkou klouzejte po pleti směrem od nosu k okrajům obličeje, pak od obočí směrem nahoru a do stran. Nezapomínejte ani na čelist a krk, kde byste měli vést pohyby směrem nahoru.

TIP: Pokud se chcete do procedury hned pustit, koukněte na podrobný článek o gua sha masáži. A nebo si pusťte naše video:

Masážní váleček na obličej

Jestli pokukujete spíše po válečku na obličej, existuje více typů, mezi kterými se budete rozhodovat. Se všemi si ale užijete příjemnou masáž s ještě příjemnějším výsledkem.

Jednou z největších hvězd beauty světa je pravděpodobně masážní váleček jade roller, který se občas používá i v kombinaci s kamenem gua sha. Jak na masáž s Crystallove Rose Quartz Roller? Začněte na krku a veďte tahy face rolleru zespoda nahoru – bojujete přece proti gravitaci, tak musíte pleť „vytáhnout“. Na obličeji postupujte zase od středu obličeje směrem ven a snažte se pořád směřovat roller spíše nahoru ke spánkům. Na čele táhněte směrem od nosu k vlasům. Podobně můžete postupovat i s růženínovým válečkem Crystallove 3D Rose Quartz Lift Massager.

Super pomůckou na zmírnění otoků a dokonalé prokrvení obličeje je germanium roller z kolekce KORIKA Tools s jemnými kamínky. Před masáží ho navíc můžete nechat vychladit v lednici a docílit tak ještě zářivějšího efektu. Na čele válečkem přejíždějte nahoru a dolů a stejně tak pokračujte v rolování oběma směry na tvářích.

Pokud toužíte po pleti jako miminko, naneste na obličej nejdřív oblíbenou plátýnkovou masku, a užívejte si masáž s rollerem, zatímco bude působit. Účinky masážního válečku a masky se tak spojí a vy budete zářit ještě víc!

TIP: Zaručenými ničiteli (nejen) otoků jsou i KORIKA Tools massage globes. Před použitím je dejte vychladit na 90 minut do lednice a pak s nimi masírujte obličej vždy směrem nahoru, od středu k okrajům obličeje.

Jednoduchý návod na masáž obličeje válečkem najdete v našem videu:

Hi-tech masážní přístroj na obličej

Jestli chcete liftingovou masáž obličeje posunout na ještě vyšší level, přišel čas na FOREO Bear Fuchsia! Tato vychytávka se totiž může chlubit mikroproudovou technologií a T-Sonic pulzací, které vám zajistí krásně vypnutou pleť – samozřejmě při pravidelném používání.

Aby byla procedura opravdu bezpečná a efektivní, na vyčištěnou pleť před masáží naneste vodivé sérum FOREO. Pak už jen zapněte přístroj, zvolte si intenzitu procedury a začněte masírovat obličej. Stačí tenhle zázrak zapnout na tři minuty každý den a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat!

Tak co, která z masážních pomůcek na obličej bude vaším spojencem v boji za vypnutou a zářivější pleť?