Přejít na hlavní obsah

Tutoriál: Jak perfektně zakrýt kruhy pod očima pomocí dvou korektorů

20. 5. 2023

Iva Davies

Čtení na 2 minuty

Bojujete s kruhy pod očima? Určitě v tom nejste sami. Ať už jsou vaše kruhy geneticky dané (díky mami a tati), nebo se prohlubují kvůli stresu a nevyspání, dřív nebo později je budete chtít zakrýt. Zbytečně se ale netrapte. Ukážeme vám, jak zamaskovat kruhy pod očima a vypadat svěže každý den.

Abyste jednoduše zaretušovali kruhy po očima pomocí korektorů a pudru, musí být ta delikátní „kůžička” pod očima v absolutním topu. To znamená citlivé odličování a pravidelnou aplikaci produktů na oční okolí. A na mnutí očí taky zapomeňte.  

Čím zakrýt kruhy pod očima

Jak zakrýt kruhy pod očima 

  1. Odličujte se šetrně. Zkuste odličovadla očí na olejové bázi, která hravě rozpustí oční stíny, linky i řasenku, a vy tak nemusíte nic urputně drhnout. 
  2. Každý den ráno a večer používejte oční krém. Nezapomínejte na to, že oční krém a oční sérum se dávají hned po čištění pleti, před nanesením pleťového séra a pleťového krému. Oční krém je většinou lehounký a nad vrstvami dalších produktů by těžko pracoval tam, kde má. A jak má. 
  3. Vždycky, když chcete nebo potřebujete vypadat extra svěže a odpočatě, přihoďte do rutiny masku na oči. Expresně vyhladí vrásky a prozáří oční okolí.  
  4. Pokud máte opravdu tmavé kruhy s fialovým podtónem, budou se vám hodit dva barevné korektory. Jeden do oranžova nebo do meruňkova a jeden v tónu vaší pleti nebo o pár odstínů světlejší. Pokud byste použili světlý korektor hned na tmavé kruhy, pleť by vypadala šedivě. A to nechceme. 
  5. Nejdřív použijte oranžový korektor MAC Cosmetics Studio Fix 24-Hour SmoothWear Concealer v odstínu NW34. Oranžový korektor zneutralizuje přesně to tmavé místečko pod očima, proto ho naneste jen tam, kde je opravdu potřeba.  
  6. Do vnitřního i vnějšího koutku oka použijte MAC Cosmetics Studio Fix 24-Hour SmoothWear Concealer v odstínu vaší pleti nebo o pár odstínů světlejší. Ten vám pohled hezky rozzáří.  
  7. Korektory na kruhy pod očima nanášejte štětečkem na korektor Real Techniques Expert Concealer a pak zapracujte bříškem prstu pro přirozenější efekt. 
  8. A aby se pak korektor nesrážel ve vráskách, nezapomeňte ho zapudrovat fixačním transparentním pudrem Lancôme Long Time No Shine

Tak teď už víte, jak zakrýt tmavé kruhy pod očima. A pro detailní návod se podívejte na naše video.