Přejít na hlavní obsah

Barevné korektory: Umíte je používat?

Poradí si jakýmkoliv nedostatkem vaší pleti, rozjasní ji nebo dodají zdravější nádech. Stačí vědět, který si vybrat a jak s ním pracovat. Tělové i barevné korektory nesmí chybět ve vaší kosmetické taštičce.

Zamaskujte tmavé kruhy pod očima, akné, jizvy nebo pihy snadno a rychle. Šikovné barevné korektory fungují na principu kontrastu komplementárních barev a neutralizují tak jakékoliv barevné stíny nebo skvrny v obličeji. Vyberte si ten nejlepší korektor na míru svému problému anebo sáhněte po paletce korektorů a buďte připraveni na cokoliv.

Druhy barevných korektorů

Zelený korektork neutralizaci červených skvrnakné, červené jizvičky, popraskané žilky
Fialový korektork neutralizaci žlutých podtónůrozjasní pleť
Oranžový korektorna kruhy pod očimadodá pleti zdravější nádech
Růžový korektorna maskování pigmentových skvrnskryje zelené žilky
Žlutý korektorrozjasní mdlou unavenou pleťzakryje fialové kruhy pod očima
Bílý a neutrální korektorzakryje jakýkoli pupínekzdůrazní přednosti vaší tváře

Zelený korektor

K čemu slouží:

Zelená je opakem červené, a proto se perfektně hodí k neutralizaci všech červených skvrn na pleti. Je to ideální korektor na akné, červené jizvičky nebo popraskané žilky. Jeho aplikaci na otevřené ranky se ale vyhněte.

Jak ho používat:

Zelený korektor naneste v tenké vrstvě na problematické části obličeje. Důkladně rozetřete do ztracena a pak sjednoťte tón pleti make-upem. Lepší krytí pupínků a jizev zaručeno.

celý text skrýt text

Fialový korektor

K čemu slouží:

Fialová barva je jako opak žluté ideální k neutralizaci nežádoucích žlutých podtónů pleti. Krásně rozjasní pleť a dodá svěží vzhled.

Jak ho používat:

Odstín fialového korektoru přizpůsobte barvě pleti. Pro světlou pleť vyberte světlý odstín a pro tmavší zvolte sytější korektor. Malé množství korektoru zapracujte do pleti štětcem nebo houbičkou a poté naneste make-up nebo jen lehce zapudrujte.

celý text skrýt text

Oranžový korektor

K čemu slouží:

Nepřekonatelný korektor na kruhy pod očima, zvláště na ty tmavé s namodralým nádechem. V malém množství dobře poslouží i k dodání zdravějšího nádechu mdlé zašedlé pleti. A pokud ho smícháte s troškou zeleného korektoru, zakryje i modrozelené žilky.

Jak ho používat:

Oranžový korektor naneste na kruhy pod očima, dokonale rozetřete do ztracena a překryjte make-upem. A hned budete vypadat mladší.

celý text skrýt text

Růžový korektor

K čemu slouží:

Růžový korektor se používá na maskování pigmentových skvrn, pih nebo znamének u světlých typů pleti. Růžová neutralizuje zelené tóny a skryje tedy i zelené žilky v obličeji. Vyhnout byste mu naopak měli při maskování nafialovělých stínů, které by ještě zvýraznil.

Jak ho používat:

Stejně jako u zeleného korektoru ho použijte jen na problematické místa, rozetřete do ztracena a naneste na něj make-up.

celý text skrýt text

Žlutý korektor

K čemu slouží:

Rozjasní mdlou unavenou pleť a dodá jí teplejší zdravější nádech. Perfektně zakryje fialové kruhy pod očima, modřiny i prosvítající fialové žilky.

Jak ho používat:

Žlutý korektor pod oči nanášejte od vnitřního koutku oka směrem ven. Anebo projasněte celou tvář nanesení tenké vrstvy pod make-up. Budete působit odpočatým a rozzářeným dojmem.

celý text skrýt text

Bílý a neutrální korektor

K čemu slouží:

Neutrální krycí korektory v barvě vaší pleti zamaskují jakýkoliv nechtěný pupínek, skvrnu nebo kruhy pod očima po probdělé noci. Bílý korektor můžete kromě krytí nedostatků používat podobně jako rozjasňovač pro zdůraznění předností vaší tváře.

Jak je používat:

Korektory v odstínu vaší pleti skvěle fungují samostatně i bez make-upu. Zamaskujte jimi problematické místo a rozetřete do ztracena.

 

Dobře se také kombinují s barevnými korektory k dosažení co nejlepšího a zároveň nejpřirozenějšího výsledku. Bílým korektorem zamaskujte tmavé kruhy a poté místo barevně sjednoťte s obličejem make-upem. Anebo ho aplikujte k vnitřním koutkům očí, vrchní část lícních kostí, na hranu nosu, pod obočí a nad horní ret pro jasnění a zdůraznění předností své tváře.

celý text skrýt text