Proteinové tyčinky

V proteinových tyčinkách najdete zdravého spojence, který plnohodnotně nahradí svačinu. S chutí se do ní zakousněte, doplňte živiny a získejte energii na vše, co vás čeká.

 

Co jsou proteinové tyčinky?

Proteinové tyčinky jsou bohatým zdrojem bílkovin a sacharidů, které tělu dodají potřebné živiny. Doplní vám energii, přestože obsahují minimum tuků a cukrů.

Kvalitní proteinové tyčinky poznáte podle obsahu sacharidů. Čím méně jednoduchých cukrů v tyčince najdete, tím lépe vás zasytí – a hlavně na delší čas. Důležitý je také druh a množství bílkoviny. Nejlepší proteinové tyčinky se vyrábí z mléčné bílkoviny v poměru 18 g/100 g.

Kdy jíst proteinové tyčinky?

Proteinové tyčinky jsou bohaté na bílkoviny, které si naše tělo samo nevytváří, a musí je přijímat z externích zdrojů – třeba právě z proteinových tyčinek.

Do tyčinky se zakousněte:

  • Před nebo po cvičení, protože bílkovina je základem pro nabírání svalové hmoty.
  • Když nestíháte jíst nebo máte hlad.
  • Když vás honí mlsná a nechcete ji zahánět čokoládou.
  • Když víte, že jste dnes do svého jídelníčku nezařadili dostatečné množství bílkovin.

Doporučený denní příjem bílkovin je 1 gram bílkoviny na 1 kilo váhy, u sportovců, těhotných a kojících žen dokonce 1,5 až 2,2 gramu bílkovin na kilo hmotnosti.

Na notino.cz najdete nejlepší proteinové tyčinky v pestré škále chutí – třeba ořechové, vanilkové, jahodové i karamelové. Objevte také další zdravé tyčinky včetně bio a RAW tyčinek.

celý text skrýt text

Máte vybráno
  • Zdraví
  • Potraviny