Přejít na hlavní obsah

Včelí vosk v kosmetice

Včelí vosk (beeswax) nebo také Cera Alba je voskovitá hmota žluté barvy, která vzniká v těle včel důsledkem metabolické přeměny pylu a medu. Využití včelího vosku v kosmetice je díky jeho všestranným vlastnostem opravdu široké. Vytváří totiž na pleti ochranný film, který zabraňuje ztrátě vody z pokožky a zároveň chrání pleť proti nepříznivým vnějším vlivům. Včelí vosk se dále využívá i jako zahušťovadlo a emulgátor (umožňuje spojení vodní a olejové fáze). Při výrobě hutných pečujících krémů, balzámů na rty či rtěnek a depilačních vosků je tedy zkrátka nepostradatelný.

 

Vlastnosti včelího vosku

Včelí vosk má schopnost vytvářet voděodolnou ochrannou vrstvu, která na kůži dlouho drží a postupně ji vyživuje, zklidňuje a zjemňuje. Pro své regenerační účinky je také vyhledávaným pomocníkem v boji proti akné či ke zklidnění alergických projevů na kůži.

Účinky včelího vosku na pleť a rty

  • Vyživuje a zvlhčuje pokožku rtů i celého těla a zároveň zabraňuje dehydrataci pokožky.
  • Má zklidňující účinky a urychluje regeneraci pokožky.
  • Chrání pokožku a zabraňuje jejímu poškození.

Účinky včelího vosku na vlasy

  • Účinně hydratuje a díky ochranné vrstvě zabraňuje další ztrátě vláhy z vlasů.
  • Zpevňuje vlasové vlákno a vyhlazuje jeho povrch po celé délce.
  • Navrací vlasům zářivý lesk, pružnost a vitalitu.

Včelí vosk v kosmetice

Blahodárných účinků včelí kosmetiky se využívalo již v dávných dobách 2000 let př. n. l. a moderní dermatologie se nyní opět čím dál více zaměřuje na péči o ženskou krásu a zdraví pomocí včelích produktů. Včelí vosk na pleť působí blahodárně a je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku v každém věku. Opatrní buďte pouze v případě, že trpíte alergií na včelí produkty.

Vyzkoušejte i vy populární balzámy na rty s včelím voskem, které vás ochrání před popraskáním i v nejmrazivějších dnech. Rtěnka s včelím voskem vám dodá nejen šmrnc, ale vyživí vaše rty stejně dobře jako balzám. Pleťová séra a krémy s včelím voskem budou jemně hydratovat vaši pleť a krémy na ruce se včelím voskem zabrání vysušení vaší pokožky i při častém mytí rukou.

Objevte bohatou nabídku rtěnek, krémů a balzámů se včelím voskem na notino.cz a dopřejte pokožce a vlasům voňavou péči z přírody. Pro milovníky včelích produktů nabízíme také kosmetiku s propolisem nebo medem.

Včelí vosk a kosmetika z něj není vhodná pro vegany, pro ty máme například produkty s bambuckým či kakaovým máslem.

celý text skrýt text