Káva v kosmetice

Kávovník arabský, ze kterého se kávové bobule sklízejí, je africký strom dorůstající do výšky až 8 metrů. Každá bobule obsahuje 2–3 kávová zrnka, ta jsou zelené barvy bez výrazné vůně či chuti. Kávová zrna obsahují kyselinu chlorigenovou a kofein, obě tyto látky jsou vyhledávanými antioxidanty. Díky svým regeneračním a vyživujícím účinkům se káva stala oblíbenou ingrediencí v kosmetickém průmyslu. Účinně bojuje proti projevům celulitidy, snižuje viditelnost strií a zlepšuje cirkulaci krve v pokožce.

Vlastnosti kávy

Káva je jednou z nejvýznamnějších obchodních komodit, a právě díky obsahu účinných látek je také vyhledávanou zkrášlující ingrediencí. Kávová zrna obsahují kyselinu chlorigenovou, která bojuje proti účinkům volných radikálů, vyživující kyselinu linolovou a olejovou a prospěšné minerály.

 

Účinky kávy na pleť

  • Zabraňuje přílišnému vysušování kůže, naopak ji vyživuje a hydratuje.
  • Dodává pokožce jas, zlepšuje cirkulaci krve a snižuje tak známky únavy.
  • Napomáhá regeneraci pokožky a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti, chrání pleť proti působení volných radikálů.
  • Snižuje viditelnost jizev a bojuje proti projevům celulitidy a striím.
  • Zmírňuje otoky a je účinným bojovníkem proti tmavým kruhům a váčkům pod očima.

Účinky kávy na vlasy

  • V kávě obsažený kofein stimuluje růst vlasů a zmírňuje jejich vypadávání.
  • Napomáhá celkové regeneraci vlasové pokožky, vyživuje a hydratuje vlasové kořínky.
  • Zabraňuje vysušování vlasové pokožky.

Kosmetika s kávou

Kávová kosmetika se těší velké oblibě a je vhodná pro všechny typy pleti a všechny věkové kategorie. Na notino.cz najdete celou řadu produktů s obsahem této blahodárné látky. Vyzkoušejte například vyživující kávovou masku na problematickou pleť, hydratační esenciální olej, povzbudivý kávový sprchový gel nebo tělový kávový scrub nebo peeling.

Kávový peeling na pleť i pokožku celého těla pomáhá odstraňovat a rozpouštět odumřelé kožní buňky bez poškození pleti. Pokožka po něm bude krásně hladká, vyživená a rozjasněná. Kávový scrub působí mnohem intenzivněji než peeling. Pomocí abrazivních částic mechanicky odstraňuje odumřelou kůži, silně prokrvuje pokožku a čistí pleť.

Objevte kávovou kosmetiku na notino.cz a dopřejte pleti v zimních měsících účinnou výživu a regeneraci, v létě zase pokožku bez jizviček a celulitidy. Užijte si kávové zkrášlování již dnes!

Zajímáte se o složení kosmetiky? Objevte další ingredience, jako je zelený čaj, aloe vera nebo propolis!

celý text skrýt text

Filtr

Cenové rozpětí

Kategorie

Dárky a akce

Hodnocení

  •   9