Přejít na hlavní obsah

Káva v kosmetice

Kávovník arabský, ze kterého se kávové bobule sklízejí, je africký strom dorůstající do výšky až 8 metrů. Každá bobule obsahuje 2–3 kávová zrnka, ta jsou zelené barvy bez výrazné vůně či chuti. Kávová zrna obsahují kyselinu chlorigenovou a kofein, obě tyto látky jsou vyhledávanými antioxidanty. Díky svým regeneračním a vyživujícím účinkům se káva stala oblíbenou ingrediencí v kosmetickém průmyslu - jako součást populárních kávových peelingů či kávových olejů. Účinně bojuje proti projevům celulitidy, snižuje viditelnost strií a zlepšuje cirkulaci krve v pokožce.

Vlastnosti kávy

Káva je jednou z nejvýznamnějších obchodních komodit, a právě díky obsahu účinných látek je také vyhledávanou zkrášlující ingrediencí. Kávová zrna obsahují kyselinu chlorigenovou, která bojuje proti účinkům volných radikálů, vyživující kyselinu linolovou a olejovou a prospěšné minerály.

 

Účinky kávy na pleť

  • Zabraňuje přílišnému vysušování kůže, naopak ji vyživuje a hydratuje.
  • Dodává pokožce jas, zlepšuje cirkulaci krve a snižuje tak známky únavy.
  • Napomáhá regeneraci pokožky a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti, chrání pleť proti působení volných radikálů.
  • Snižuje viditelnost jizev a bojuje proti projevům celulitidy a striím.
  • Zmírňuje otoky a je účinným bojovníkem proti tmavým kruhům a váčkům pod očima.

Účinky kávy na vlasy

  • V kávě obsažený kofein stimuluje růst vlasů a zmírňuje jejich vypadávání.
  • Napomáhá celkové regeneraci vlasové pokožky, vyživuje a hydratuje vlasové kořínky.
  • Zabraňuje vysušování vlasové pokožky.

Kosmetika s kávou

Kávová kosmetika se těší velké oblibě a je vhodná pro všechny typy pleti a všechny věkové kategorie. Na notino.cz najdete celou řadu produktů s obsahem této blahodárné látky. Vyzkoušejte například vyživující kávovou masku na problematickou pleť, hydratační kávový olej, povzbudivý kávový sprchový gel, tělový kávový scrub neboli kávový peeling.

Kávový peeling na obličej či tělo pomáhá odstraňovat a rozpouštět odumřelé kožní buňky bez poškození pleti. Pokožka po něm bude krásně hladká, vyživená a rozjasněná. Kávový scrub pomocí abrazivních částic mechanicky odstraňuje odumřelou kůži,  prokrvuje pokožku a čistí pleť.

Kávový olej bojuje proti projevům stárnutí pleti, detoxikuje ji a zásobuje důležitými vitamíny a enzymy. Krásně se vstřebává a zanechá pleť krásně jemnou. Stejně jako kávový peeling ho využijete i při boji s celulitidou. Stačí s ním pravidelně masírovat problematická místa a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Objevte kávovou kosmetiku na notino.cz a dopřejte pleti v zimních měsících účinnou výživu a regeneraci, v létě zase pokožku bez jizviček a celulitidy. Užijte si kávové zkrášlování již dnes!

Zajímáte se o složení kosmetiky? Objevte další ingredience, jako je zelený čaj, aloe vera nebo propolis!

celý text skrýt text