Savičky na lahve

Náhradní savičky ke kojeneckým lahvím

S tou správnou savičkou bude krmení miminka mnohem snazší. Kvalitní savičky na kojenecké lahve zajišťují pohodlí miminka při pití a krmení. Savičky (někdy také nazývané dudlíky na lahve) jsou obvykle součástí lahví, ale po určité době je potřeba je obměnit, ať už za větší savičku na šťávy či příkrmy nebo pokud miminko dudlík na lahev poškodí prvními zoubky. Obecně platí, že by se savička měla preventivně vyměnit každé 3 měsíce.

Jak vybrat savičku?

Při výběru savičky na lahev dbejte na velikost průtoku, materiál, tvar i celkovou velikost.

Velikost a tvar savičky

  • Velikost savičky je potřeba zvolit podle věku dítěte. Čím je miminko menší, tím menší průtok potřebuje. Savička pro novorozence by tedy měla být malá s pomalým průtokem a s rostoucím miminkem velikost postupně zvětšujte.
  • Tvar savičky může být kulatý či plochý neboli anatomický tvarovaný. Každému miminku může vyhovovat jiný, proto doporučujeme vyzkoušet více variant.

Průtok savičky

Správně zvolený průměr otvoru se postará o to, aby se miminko při pití příliš nevysílilo sáním, a naopak mohlo během krmení odpočívat a v klidu dýchat. Při výběru záleží také na hustotě podávané tekutiny:

  • Pomalý průtok – savička na vodu, čaj či šťávu
  • Střední průtok – savička na mléko
  • Rychlý průtok – savička na kaši

Náš tip: Pro miminko s citlivým bříškem zvolte antikolikovou savičku, která zamezuje polykání nadměrného množství vzduchu miminkem při krmení.

Materiál savičky

Savičky jsou navrženy tak, aby svým tvarem a funkcí napodobovaly kojení z prsu a díky kvalitním materiálům dokonale vyhovovaly potřebám miminka.

  • Silikonové savičky mají delší životnost a dobře drží tvar. S růstem prvních zoubků je potřeba savičku pravidelně kontrolovat, protože zoubky mohou silikonové pítko na lahev snadno poškodit.
  • Savičky z gumového latexu jsou o něco měkčí a sání je z latexové savičky pro miminka jednodušší. Opotřebovávají se rychleji než savičky silikonové.

Objevte další užitečné pomocníky v kategorii péče o miminko na notino.cz!