Svačinové boxy pro děti

Nejprodávanější

Jak vybrat dětský svačinový box

Zapomeňte na pomačkané rohlíky v mikrotenovém sáčku. Svačinová krabička vám umožní popustit uzdu fantazii v přípravě nejrůznějších svačinek, a navíc přispějete k ochraně životního prostředí tím, že box na svačinu do školy, na procházku či na výlet použijete opakovaně.

Jak vypadá ideální svačinový box pro děti

Než se pustíte do nákupu, promyslete hlavní vlastnosti, které může svačinová krabička mít:

  • Velikost. Svačinka by se měla do krabičky na jídlo vlézt celá, anebo alespoň to hlavní, co potřebuje pevný vnější obal. Příliš velká by zabírala zbytečně moc místa v aktovce, svačina by v prostoru „lítala“ a malá by byla také k ničemu.
  • Materiál. Pro děti bude ideální materiál plast, který je velmi lehký je k dostání v nejrůznějších barvách. Pokud omylem spadne na zem, žádná nehoda se ve srovnání s těmi skleněnými nestane. Pokud máte myčku, ověřte si, že je dětské svačinový box pro ni vhodný.
  • Utěsnění. Chcete svačinový box čas od času naplnit i něčím jiným než obloženým pečivem? Pak se zaměřte na těsnění. Silikonové komponenty zajistí, že ani šťáva z ovoce nebo jiná tekutina nevyteče mezi stránky učebnic.
  • Členitost. Svačinový box s přihrádkami oddělí od sebe šťavnaté potraviny, suché i aromatické.
  • Líbivost. Poslední bod, který je ale určitě jeden z těch nejdůležitějších. Pokud kupujete svému dítku svačinový box do školy, nechte jej vybrat si podle svého nebo volte podle jeho vkusu.

Více než jen krabička na svačinu

Svačinový box jako stylový doplněk? Dětem na pěkném vzhledu záleží a vsaďte se, že svačinový box pro děti v setu s lahví potěší i vašeho školáka – klidně jako dárek k narozeninám nebo Vánocům.

Nejen ve škole ale najde svačinová krabička uplatnění. Ať už vyrazíte na jakýkoli výlet, svačinový box nebo mistička s víčkem se postará o jídlo do batůžku.

Plnitelné kapsičky na jídlo pro nejmenší

Také pro své mladší dítko vyřešíte svačinky bez nutnosti vytvářet nový a nový odpad. Plnitelné kapsičky na jídlo jsou ideální pro maminky, které chtějí mít stravu svých dětí pod kontrolou. Kapsička je pro dítě navíc velmi pohodlná. Snadno si ji podrží ručičkama a obsah vypije třeba v kočárku.

Kapsičky na jídlo jednoduše otevřete a naplníte ovocnou směsí, jogurtem, nebo čímkoli se rozhodnete. Poté ji zase bezpečně uzavřete zipem, obvykle dvojitým. Můžete se proto spolehnout, že nikde nic nevyteče. Snadno se vymývají a lze je obvykle vložit do myčky i do mrazničky.

Říká se, že jíme i očima a platí to i pro děti. Pokud zdravé dobroty zabalíte do hezké krabičky na svačinu, vsaďte se, že vám je budou vracet prázdné. Teď už navíc víte, co by ideálně krabičky na svačinu měly splňovat, tak hurá na nákup. Kvalitní dětské zboží najdete na notino.cz!