Dětské bryndáky

Jak vybrat bryndáček

Chraňte oblečení miminka před ušpiněním. Bryndáčky jsou neodmyslitelnou součástí dětského stolování. Dětské bryndáky jsou určené novorozence, kojence a batolata a vyrábí se z různých materiálů a v rozličných tvarech a barevných provedeních. Některé jsou dokonce vhodné pro mytí v myčce nádobí, jiné zase dobře poslouží na cestách. Stačí si jednoduše vybrat.

Druhy dětských bryndáčků

  • Látkový bryndák je velmi pohodlný na nošení, je lehký a přesně kopíruje pohyb dítěte. Nejčastěji jsou látkové bryndáky vyrobeny z froté, bavlny či bambusu a po použití je vyperete v pračce.
  • Plastový bryndák je vyroben z tenkého, avšak odolného plastu a po použití jej stačí opláchnout či utřít. Jedná se o nepromokavý bryndák a díky snadné údržbě vydrží dlouho jako nový.
  • Silikonový bryndák dobře sedí a je velmi příjemný na nošení. Je vyroben z vysoce odolného silikonu, a proto jej po použití můžete jednoduše umýt i v myčce nádobí.
  • Papírový bryndák je skvělou alternativou na cesty. Jedná se o jednorázový dětský bryndák vyrobený z hedvábného papíru či netkané textilie, který je možné po použití vyhodit do koše. Praktické balení obsahuje více kusů a padne do každé kabelky či kočárku.

Tvary dětských bryndáčků

Bryndáky pro miminka se liší tvarem a také druhem zapínání. Zapínání je buď nastavitelné pomocí cvočků a roste spolu s dítětem, nebo využívají zavozování či suchý zip, který je spíše běžný u klasických bryndáčků.

  • Klasický bryndák je vhodný pro nejmenší kojence a hravě jej využijete také při utírání slin. Je velmi praktický a skladný na cesty. Na notino.cz najdete bryndák pro novorozence i pro děti staré několik měsíců.
  • Bryndák s kapsou či korýtkem je vhodný pro děti od 5 měsíců a je nepostradatelný, pokud začínáte s příkrmy dítěte. Bryndák s korýtkem zachytí padající kusy jídla či pyré a zabrání tak padání drobků pod stůl nebo na nožičky dítěte.
  • Bryndák s rukávy dobře poslouží, pokud se dítě snaží najíst samo, ale snadno jej využijete také při různých výtvarných pokusech.

Ať už vaše dítko s příkrmy teprve začíná nebo už se pokouší jíst samo, vyberte pro něj praktický silikonový bryndák s kapsou či korýtkem, který bude skvělým pomocníkem u stolu a ušetří vám čas při praní dětských oblečků. Klasické dětské bryndáčky či jednorázové bryndáky zase snadno schováte do každé tašky či kabelky a můžete vyrazit na cesty. Na notino.cz najdete vše potřebné.