Chrastítka pro miminka

Filtr
Cenové rozpětí

Dárky a akce

Roztomilá chrastítka pro nejmenší

Prozkoumejte svět veselých chrastítek, která zaujmou a zabaví miminko doma i na cestách! Pestrá dětská chrastítka vydávající různé zvuky přispívají k rozvoji koordinace a smyslů těch nejmenších již v prvních dnech po narození. Chrastítka jsou vyrobena z kvalitních a odolných materiálů a jsou speciálně navržena tak, aby je snadno uchopily i drobné dětské ručky. Vyberte pro své miminko to nejlepší chrastítko již dnes na notino.cz!

Jak vybrat chrastítko pro miminko

Chrastítka jsou určena dětem již od narození a čím nápaditější a barevnější chrastítko, tím více rozptýlení přináší. Při výběru se zaměřte na velikost, tvar a materiál chrastítka, ale také na věk miminka.

Tvar chrastítka

Zářivé barvy a zajímavé tvary zaujmou miminko i ve chvílích nepohody. Vybírejte však chrastítka, která pro vaše miminko nebudou příliš těžká ani složitě uchopitelná. Klasické chrastítko do ručičky můžete doplnit o další typy chrastítek:

  • Dětská chrastítka na ruku či nohu pomáhají miminkům uvědomit si vlastní pohyb v reakci na zvuk. Tato chrastítka jsou vyrobena z heboučkých textilií a doplněna o rolničky či šustivý papír. Pomocí suchého zipu se jednoduše připevňují k zápěstí či kotníku. Setkat se můžete také s chrastícími ponožkami.
  • Chrastítko na kočárek s barevnými tvary či plyšovými zvířátky na gumičce nebo pružinkách je krásnou ozdobou každého kočárku, a navíc jej lze připevnit i na postýlku či dětské lehátko.

Náš tip: Podobu chrastivých řetízků či korálků mají i některé klipy na dudlík, které zároveň zabraňují ztrátě dudlíku.

Materiál chrastítka

Při výběru chrastítka dbejte kromě bezpečnosti materiálu i na složitost jeho údržby. Některá chrastítka můžete mýt v myčce nádobí, sterilizovat v horké vodě či prát v pračce.

  • Plastová chrastítka nabízí různé tvary a povrchy (vroubky, rýhy), které pomohou ulevit i při růstu zoubků. Materiál nesmí obsahovat ftaláty, BPA, PVC ani další škodlivé látky.
  • Dřevěná chrastítka pro děti jsou obvykle ve tvaru kuliček či korálků v kombinaci s jinými materiály. Obvykle je použito dokonale opracované dřevo z ovocných stromů, javoru či dubu.
  • Textilní chrastítka jsou roztomilými společníky ve tvaru zvířátek či balónků. Časté jsou kombinace plyšových chrastítek s dalšími materiály.

Chrastítka podle věku dítěte

  • Chrastítko pro novorozence by mělo obsahovat syté kontrastní barvy a vydávat spíše uklidňující zvuky. V oblibě jsou jednoduché spojené tvary, které podpoří rozvoj motoriky.
  • Chrastítko pro miminko od 3 měsíců je složitějších tvarů i barev s různými zvuky. Součástí některých chrastítek mohou být i kousátka, která uleví od nepříjemné bolesti při prořezávání prvních zoubků.

Roztomilá chrastítka pro děti pomáhají ke zdravému vývoji děťátka a přináší rozptýlení doma v postýlce i v kočárku na procházce. Prozkoumejte pestrou nabídku hraček pro děti a dalších dětských potřeb a dopřejte vašemu miminku tu nejlepší zábavu!